Kendin yap oda spreyleri: eviniz için 5 koku yaratın

Bir evi misafirperver hale getirmek için koku şarttır. Çoğu zaman bir süpermarketin rafları arasında bizim ve evimiz için doğru kokuyu bulmak mümkün değildir.

Bu sorunu aşmak ve hayallerimizin kokusunu almak için kendi ellerinizle doğal bir şekilde yaratabilirsiniz.

Bu aynı zamanda kimyasallarla dolu ürünleri kullanmanızı da engelleyecektir.

Lezzetli ve tamamen doğal bir koku yaratmak için bu sayfayı okuyabilir ve bu alternatif ilaçlardan ilham alabilirsiniz.

Bu gerçekten dönüm noktası olacak!

Kendin yap oda spreyleri: kendi ellerinizle 5 parfüm yapın. Eviniz harika kokacak.

Evinizi rahat ettirmek için doğru kokuyu vermek çok önemlidir. Bunu doğal bir şekilde yapmak, hem daireye hem de orada yaşayanlara fazladan sarılmak gibi olacaktır.

Aşağıda, endüstriyel ürünlerin doğal ve ev yapımı ürünlerle nasıl değiştirileceğine dair bazı yararlı fikirler bulunmaktadır.

Odaların kokusunu gidermek için kekik veya biberiye gibi otlar kullanabilir veya meyve kullanabilirsiniz. Aslında, turunçgiller kullanmak kokunun daha da uzun süre dayanmasını sağlayacaktır ve bu amaçla kullanılacak en iyileri limondur.

Karanfil veya tarçın gibi baharatları da kullanabilirsiniz. Vanilya, nane ve badem gibi özleri de kullanabilirsiniz.

Bu “malzemeler” ile mükemmel kombinasyonlar oluşturabilirsiniz. Örneğin portakal, tarçın ve karanfili birleştirebilirsiniz. Ayrıcakekik, vanilyanane yaprağı ve limonu da birleştirebilirsiniz. Limon ile biberiye ve vanilyayı birleştirebilirsiniz. Ayrıca zencefil, badem özü ve portakalı birleştirebilir ve bitirmek için hindistan cevizidefne yaprağı ve çamı birleştirerek harika bir koku yaratabilirsiniz.

Bu nasıl mümkün olabilir? İşte yapmanız gerekenler!

Öncelikle kullanılacak malzemeleri bir tencereye koymanız ve ardından kaynatmanız gerekiyor. Pişirme sırasında buharlaşmaya başladığında su eklenir. Bu sayede ev hoş bir kokuya bürünecektir.

Kullanılacak başka bir yöntem, infüzyonu her zaman sıcak tutmak ve aynı zamanda kaynama noktasına ulaşmasına asla izin vermemek için bir fondü tavası almaktır. Bunu yaparak, çok daha uzun süre koklanacaktır.

Seçilen kokunun 2 veya 3 kez de kullanılabileceğini hatırlamak önemlidir, sadece buzdolabında bir cam kavanozda saklamanız gerekir.

Çalışmalarınızda iyi şanslar.

ev