Özellikle çocuklarda en sevdiğiniz halı lekelenebilir ve ne yazık ki bu leke kusmuk olabilir ve onu çıkarmak için mükemmel bir ev çözümü vardır.

halıya kusuyorum

Halınızın kusmuk lekesi varsa paniğe gerek yok. Yöntem mevcut ve düşündüğünüzden daha basit olabilir.

Halı kusmuktan mı kirlendi?

Hele ki evde çocuklarınız varsa kanepenin altına özenle yerleştirdiğiniz ve en sevdiğiniz halının lekelenmesi söz konusu olabilir. Leke kusmuktan bile olabilir. Merak etmeyin, her şey yoluna girecek. Tek gereken biraz dirsek yağı ve bol miktarda soğuk kan. Olur böyle şeyler.

halıya kusuyorum

Kusmuk lekesi halıdan çıkarılması en zor olanlardan biri olduğu kadar aynı zamanda en kötü kokuya sahip olanlardan biri olacaktır. Bu nedenle kokunun tüm eve yayılmasını önlemek için mümkün olduğunca çabuk temizlik yapılması gerekmektedir .

Adım adım halıdan kusmuk nasıl temizlenir?

Kusmuk temizleme görevinin midesi güçlü olanlara ait olduğunu biliyoruz . Aslında yapılacak ilk işlem, mümkün olduğu kadar katı maddeyi kaldırmak için kaşık kullanmaktır. Dışarıdan merkeze doğru çalışın.

Yapılacak ilk işlem halıdaki lekeyi sabunlu suya batırılmış temiz bir havluyla süngerle silmektir. Sabun olarak bulaşık sabunu kullanırsanız daha iyi olur . Leke hala çıkmıyorsa leke çıkarıcıyı tercih edebilirsiniz ancak bu durumda halılara özel bir ürün kullanmak daha iyi olacaktır. Ürünü doğrudan halı üzerinde kullanmadan önce, zarar görmemesi için gizli bir köşede test edin.

Daha sonra ürünü soda veya soğuk suyla tüm lekeyi kaplayacak şekilde durulayın. Her şey en az otuz saniye dinlenmeli, kuru bir bez veya emici kağıtla silinmelidir. Leke kayboluncaya kadar işlem tekrarlanmalıdır.

Halının dokusunu bozmamak için evde bulunan doğal ürünleri kullanmak önemlidir . Ayrıca içeriğinde bulunan maddeler kimyasal olmayacak, çevreye ve içerideki insanlara zarar vermeyecektir.

halıyı temizle

Bir sonraki adım halıyı açık havada kurutmaktır. Hala kalıntı kalmışsa her zamanki gibi süpürün. Leke henüz çıkmamışsa ve leke size aitse, genel olarak halı bakımına yönelik aksesuarlarla birlikte buharlı paspas da temizlik için yararlı bir yardımcı olabilir.

Sadece halınızın değerli olması durumunda dikkatli olun . Bu durumda uzman bir firmayla veya ürünü size satan kişiyle iletişime geçmeniz gerekebilir. Pahalı bir halıyı mahvetmemek ve çok para kaybetmemek için DIY’den kaçınmak daha iyidir.

ev