Yüzünüzdeki kırışıklıkları sonsuza dek kolay ve ucuz bir yöntemle silmek için bu doğal bileşenleri nasıl birleştireceğinizi öğrenin. 

Kırışıklıklar için bileşik

Henüz tam olarak olgunlaşmamış olanlar da dahil olmak üzere cilt yaşlanmasını önlemek için çok sayıda hile ve çözüm vardır . Bunlardan bazıları yüzdeki ölü hücreleri ve kırışıklıkları yok etmek için cildi dolgunlaştırmak ve pürüzsüzleştirmek için doğal ve faydalıdır . Örneğin, kabartma tozu ve zeytinyağı karışımı yapmak , kırışıklıkların etkili bir şekilde silinmesine yardımcı olur . Nasıl olduğunu görelim.

Kabartma tozu ve yağ: çünkü yüzdeki kırışıklıkları giderirler

Kabartma tozu ve zeytinyağı genellikle tüm mutfaklarda bulduğumuz malzemelerdir . Bu nedenle, bu bileşenlere dayalı bir maske veya kırışıklık önleyici krem ​​hazırlamak basit ve ucuzdur . Peki kabartma tozu ve zeytinyağı neden kırışıklıklarla mücadelede bu kadar etkili ?

Bikarbonat , her şeyden önce, kötü kokuları gidermesi, göz altındaki torbaları söndürmesi , dişleri temizlemesi ve beyazlatmasıyla ünlüdür . Ancak tüm bu faydaların yanı sıra cilt için çok faydalı etkiler de buluyoruz . Aslında , bikarbonat büzücü , antibakteriyel ve antiinflamatuar özelliklere sahiptir . Bu içerik sayesinde yüz derisindeki ölü hücreleri yok eder ve aşırı yenilenmelerini de engeller .

Yüzdeki kırışıklıkları ortadan kaldırın

Peki ya zeytinyağı ? Bu içerik, cildi nemlendirmeye ve korumaya , iltihaplanmayı azaltmaya ve elastikiyeti artırmaya yardımcı olan antioksidanlar ve yağ asitleri içerir . Düzenli olarak uygulayarak kırışıklıkların görünümünü azaltabilir ve cildin genel görünümünü iyileştirebilir . 

Bu iki bileşenin birleşimi bu nedenle parlak , pürüzsüz ve gençleşmiş bir cilt elde etmenizi sağlayacaktır . Ek olarak, bu karışım aknenin neden olduğu yara izleri gibi bazı kusurları ortadan kaldırabilir ve bir eksfoliant görevi görebilir . 

Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için krem: nasıl hazırlanır

Kabartma tozu ve zeytinyağı bazlı doğal kırışıklık önleyici kremimizi hazırlamak için ihtiyacımız olacak: 1 yemek kaşığı karbonat , 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı ılık su . Malzemeleri aldıktan sonra , kabartma tozu ile zeytinyağını bir kapta karıştırın .

Ardından ılık suyu ekleyin ve oldukça macun kıvamına gelene kadar karıştırın . Elde etmek istediğimiz kıvama bağlı olduğundan, belirtilen miktarlardaki suyun tamamını eklemek gerekli değildir . Bazı durumlarda yarım kaşık su bile istenilen kıvamı elde etmemizi sağlar .

Doğal kırışıklık önleyici krem ​​nasıl sürülür?

Bu doğal kremi kullanmadan önce , bu bileşenlerin herhangi bir sağlık riski oluşturmamasına rağmen, istenmeyen reaksiyonları kontrol etmek için cildin küçük bir bölümünde , örneğin bileğin iç kısmında test edilmesi gerektiğini unutmamak önemlidir .

Yüzdeki kırışıklıkları ortadan kaldırın

Bu yapıldıktan sonra, doğal kırışıklık önleyici kremi yüzün her yerine uygulayabilir , rahatlatıcı hareketlerle yayabilir ve yaklaşık on dakika etki etmesi için bırakabiliriz . Bu süreden sonra ılık su ile durulayabilir ve ardından genellikle kullandığımız ürünle yüzümüzü temizleyebiliriz . Daha sonra temiz bir havlu ile yüzünüze sürmemeye ve hafifçe silmeye özen göstererek kurutuyoruz .

Son olarak nemlendiricimizi uygulayabiliriz . Cildi tahriş etmeden pürüzsüz ve kırışıksız bir cilt elde etmek için bu işlemi 5 günde bir tekrarlamanız önerilir .

ev