Her bitkinin sadece bir çay kaşığına ihtiyacı vardır: Bu sayede bitkilerinizin beklenmedik bir şekilde geliştiğini göreceksiniz. Bu nedenle, bu makale boyunca size verilecek talimatları izleyin ve sonuçların gelmesi uzun sürmeyecek.

Bitki çay kaşığı

Kaç kez evde çiçek diktiniz ama sonuç alamadınız? Kısacası, çoğu zaman, her şeyi harfiyen yerine getirmesine rağmen, bitki çiçek açmaz ve bu nedenle çiçeksiz kalır. Bunun da bir çözümü var ve bu doğal bir yöntem. Aşağıdaki makalede bunun hakkında konuşacağız.

Evde yapılabilecek gübre

Daha önce bahsedildiği gibi, çoğu kez çiçek dikmek olur , ancak sonuçları görmez veya her halükarda sonuçları görür, ancak başlangıçta beklendiği ölçüde olmaz.

Bitki

Bütün bunlar genellikle normaldir, aslında bitkiler hiç çiçek açmaz. Çoğu zaman yardımcı olmayan şey, bunun yaptığımız işle doğru orantılı olmamasıdır: Öngörülen tüm adımları takip ettiğimiz, kendimizi bitkiye adadığımız, ancak yine de sonuçları göremediğimiz durumlar olabilir.

Nasıl olur? Genellikle bitkinin ihtiyacı olan şey de gübredir . Aşağıda size evde yapılacak, gübre görevi gören ve bahçenizde de daha fazla çiçek görmenizi sağlayacak bir bileşikten bahsedeceğiz. Doğal ama çok etkili bir ilaçtır .

Bu, bitkilerin optimal ve sağlıklı bir şekilde gelişmek için fazladan bir şeye ihtiyaç duyduğu ölçüde doğrudur. Bu anlamda gübrenin bitkilerinizi güçlü ve bereketli yapma işlevi vardır . Bu bileşikler fabrika mağazalarında rahatlıkla satın alınabilir, ancak birkaç basit adımla evde de yapılabilir.

Orkide gübresi gibi. Birkaç malzemeyle evde yapılabilir ve daha bereketli ve çiçeklerle dolu orkideler elde etmenizi sağlar.

Evde yapmak nasıl mümkün: prosedür ve aşamaları

Bu noktada nasıl elde edilebileceğini merak ediyor olabilirsiniz, Neye ihtiyaç var?

Süreç karmaşık değil. Eksik olmaması gereken önemli bir unsur da mutlaka kurutulması ve kurutulması gereken sarımsaktır ; daha sonra toz haline gelene kadar öğütmek gerekecektir.

Sarımsak

Bu sarımsak tozunu elde ettiğinizde gübreyi hazırlamanız gerekecek; sadece bir çay kaşığı sarımsağı bir litre kaynar suyla karıştırın ve ardından suyun soğumasını bekleyin. Su soğuduğunda, altında köpük olmayan bir sıvı elde etmek için suyu bir süzgeç yardımıyla filtrelemeniz gerekecektir.

Bu noktada bitkinizin tüm yapraklarını temizleyebileceğiniz bir sıvıya sahip olacaksınız . Yapmanız gereken tek şey biraz pamuğu sıvıya batırmak, böylece hem üst hem de alt kısımdaki yaprakları temizlemek için kullanabilirsiniz. Bu noktada siz de bu uygulamayı ne sıklıkta uygulayacağınızı düşünecek ya da daha doğrusu merak edeceksiniz.

Yaprakların her zaman yeşil ve parlak olmasının yanı sıra sağlıklı olması için bu adımı hemen hemen her gün uygulamanız gerekecek .

Her bitki sadece bir çay kaşığına ihtiyaç duyar: Bu gübre neden etkilidir?

Bu prosedür tamamlandıktan sonra, hala “Bu bileşik neden gübre görevi görüyor?” diye merak edebilirsiniz.

Cevap basit. Sıvı, kırmızı örümcekler, yaprak bitleri gibi böcekleri uzak tutmanıza ve ayrıca bitkinin sunabileceği mantarları uzaklaştırmanıza olanak tanıyan sarımsak içerdiğinden mükemmel bir şekilde çalışır .

Yaprak bitleri

Kısacası gübre olarak örneğin bir sprey şişesi yardımıyla bile kullanmanız yeterli olacaktır ve bu sayede orkidenizde asla mantar olmayacağından emin olabilirsiniz.

Ayrıca bu gübreden beş yemek kaşığı ile bitkinizin tabanını da sulayabilirsiniz ; değişiklikleri birkaç hafta içinde görebileceksiniz.

Kısacası, kendiniz de görebileceğiniz gibi, elde edilmesi kolay bir gübredir ve etkinliği mükemmel sonuçlar almanızı sağlar, aslında bitkileriniz sonunda hiç olmadığı kadar sağlıklı ve bereketli olur . Kesinlikle tekrarlamak isteyeceğiniz bu sonuçları denemeye ve kendiniz görmeye değer.

ev