Limonları dondurucuda saklamak, birçok insanın uygulamaya koyduğu, mutfakta kullanılabilecek inanılmaz bir büyükanne hilesidir. Aşağıdaki makaleyi okuyarak nedenini öğrenin.

Dondurulmuş limonlar

Buzdolabınızın alt kısmında, mutfak dolabında ya da çekmecede kaç kez olgunlaşmış limon buldunuz ? Bu yöntemi benimserseniz bir daha asla olmayacak.

Limonlar neden donmalı?

Limonlar, özellikle de hep birlikte , birbirine çok yakın bir şekilde depolanırsa , çok çabuk bozulma özelliğine sahiptir .

Limonlar

Yeter ki olgunlaşmaya başlayınca hastalanır ve küf ortaya çıkar. Ve bu çok yazık çünkü limon sadece sağlığa faydalı vitaminler, özellikle de C vitamini açısından zengin değil.

Bu nedenle onları dondurucuda saklamak çok önemlidir, çünkü bu sayede ihtiyacınız olduğunda çıkarıp taze olarak tüketebilirsiniz. Bu muhtemelen bir büyükanneden gelebilecek kolay numaralardan biri!

İdeal olan limonları bütün olarak dondurmak değil, önce parçalara ayırmaktır, ancak tuzlu bir tekila hazırlayacaksanız güzel dilimler halinde yapmak daha iyidir.

limon dilimleri

Daha sonra bir dondurucu poşetine yerleştirilmeli, hava geçirmez şekilde kapatılmalı ve dondurucuya konulmalıdır. Bir veya daha fazlasına ihtiyacınız olduğunda poşetten çıkarın ve güneşte veya varsa mikrodalga fırınınızın antifriz fonksiyonunu kullanarak birkaç dakika içinde buzlarının çözülmesini bekleyin.

Değilse, limonu mutfak penceresinin pervazına bırakın veya gerekirse mutfak veya oturma odası penceresi olsun, biraz güneş alan bir yere koyun.

Dondurulmuş limon yemek: faydaları

Limon yemek parkta yürüyüş yapmak değildir , oldukça ekşi olduğundan pek hafif yenilecek bir meyve sayılamaz. Ancak limon yemenin pek çok avantajı vardır ve birçok kişi limonun kalbinin içeride olduğuna , doğal ilaçlar hazırlarken en önemli şeyin narenciye kralının suyu olduğuna inanır.

Limon parçaları ile dondurma

Ancak durum böyle değil. Elbette içindeki sıvı önemli ve elbette C vitamininin yanı sıra limonun meşhur antioksidanları ve limonoidlerini de içeriyor.

Limonun dış kısmı aslında sağlığımız açısından en önemli ve faydalı olanıdır. İnsanların büyük çoğunluğunun atmaya ve tamamen israf etmeye eğilimli olduğu kısım.

Bu meyvenin sunduğu tüm sağlık yararlarının en yüksek ve en yoğun yüzdelerinin bulunduğu yer burasıdır. Temiz olduğu belli olan limon kabuğu , sıkılabilecek tüm meyve sularından 5-10 kat daha fazla güce sahiptir.

Dondurulduktan sonra limonun tadı değişme eğiliminde olur ve bu da onları tüketmeyi kolaylaştırır.

Asitlik seviyesi yavaş yavaş azalacak ve ancak limon çözüldüğünde kendini yenileyecektir.

Dondurulmuş limon

Limonu dondurucuya koymadan önce temizleyip yıkamanız tavsiye edilir.

Bu uygulama birçok ailede oldukça yaygın hale geldi. Ayrıca donmuş kabuğun tadı çözülmüş olandan çok daha lezzetlidir.

ev