Doğa bazen insanlar için çok tehlikeli sürprizler ayırabilir. Bu yazıda, bir fırtına sırasında asla dokunulmayacak belirli bir ağaç türünü keşfetmenizi sağlıyoruz. İşte detaylar.

Ölüm Ağacı

Doğal dünya insanlar için her zaman zararsız olmayacaktır. Farklı hayvan türleriyle karşılaşma tehlikesinin hepimiz farkındayız. Bununla birlikte, herkes, önemli bir risk faktörünün bazı belirli bitkilerin veya ağaçların varlığına atıfta bulunduğunu bilmez.

Bir bahçeye veya terasa sahip olanlar sadece bilinen bitkileri ve çiçekleri yetiştirecek ve her halükarda, yapılacak doğru hamleler konusunda alandaki uzmanlar tarafından her zaman bilgilendirilecektir. Aslında her bitkinin kendine özgü özellikleri vardır ve mevsimin her aşamasında en iyi şekilde büyümek için doğru önlemlere ihtiyaç duyacaktır.

Birçok insan bahçede meyve ağaçları yetiştirir veya balkonda veya bu amaç için özel olarak tasarlanmış küçük bir alanda sebze yetiştirir. Bitkilere doğru gübreyi sağlamak ve güneşe maruz kalma ve sulama ile ilgili olarak doğru teknikleri benimsemek, tüm bu unsurları daha iyi tedavi etmek için çok önemli hususlardır.

Ancak bu yazıda, bu konuyla ilgili göstergeler vermek istemiyoruz, ancak fırtınalar sırasında belirli bir ağaca rastlamanız durumunda insanlar için olabilecek riskleri keşfetmenize izin veriyoruz. Sözde ölüm ağacı hakkında her şeyi ve neden asla dokunulmaması gerektiğini öğrenelim. İşte detaylar.

Ölüm ağacı: yağmur sırasında ona asla dokunma

Tek başına adı bile korkutucu: ölüm ağacı. Bu isim sadece onu okumak için korkutucudur ve sadece varlığıyla insan için yürütülen riskleri açıkça ortaya koymaktadır. Bu ağacın bilimsel adı Hippomane mancinella. Tüm botanik unsurlarda olduğu gibi, varlığında benimsenecek en iyi stratejiler hakkında her zaman iyi bilgilendirilmek gerekir.

Bu ağaca dokunmayın

Birçok insan bu ağacı dünyanın en tehlikelisi olarak yargılar. Neyse ki, İtalyan topraklarının bir parçası değil, sadece belirli bir karasal alanın bir parçası. Sadece bazı Karayip adalarında ve Latin Amerika ve Florida’nın belirli bölgelerinde bulunabilir.

Bu yerlerden birine giderseniz, özellikle yağmurlar ve fırtınalar sırasında bu ağacın tehlikelerini bilmek çok önemlidir.

Bu bitkinin neden olduğu tehlikelerin tümü, belirli bir yapışkan reçinenin dallarından, yapraklarından ve kabuğundan sızıntı ile ilgilidir. Cilt ile temas ederse, ciddi yanıklara ve diğer ciddi sorunlara neden olabilir. Gözlerle temas halinde, körlük neredeyse güvence altına alınacaktı.

Öyleyse, ek riskler, ağaca dokunursanız veya fırtına veya basit yağmur durumunda hemen yakınında olursanız daha da büyük olacaktır. Nedenini bulalım.

Bu ağaca asla dokunmayın: şimdi uzaklaşın

Yağmurla birlikte, bu beyaz ve yapışkan reçinenin sızıntısı daha da büyük olabilir. Bu nedenle tavsiye, bu hareketle ilişkili riskleri bilmek ve yağmur durumunda asla ve asla bu ağacın altına sığınmamaktırÖlüm ağacıyla ilişkili diğer tehlikeleri keşfedelim.

Ölüm Ağacı

Bu reçinenin tehlikesinden bahsettik, ancak bu ağaçla ilgili riskler burada bitmedi. Aslında tüm ağaçlar gibi, sözde ölüm ağacı bile belirli meyveler üretir. Bunların şekli elmalarınkine benzer, ancak faydaları aynı olmayacaktır.

Bu meyvenin yutulması, aslında, insanlarda boğazda çok güçlü ve uzun süreli bir yanma hissine neden olacaktır. Şiddetli vakalarda, semptomlar toplam dehidrasyon nedeniyle kusma, güçlü dizanteri ve hatta ölüm olabilir.

Bu ağaçların bulunduğu alanlarda, herkes koşan büyük tehlikelerden haberdar edilecektir. Aslında, Hippomane mancinella’nın varlığını ve bununla ilgili riskleri detaylandıran bilgi işaretleri her zaman bulunacaktır.

Hippomane mancinella, insanlar için çok yüksek bir tehlikeyi temsil eder, ancak bu alanların tüm kıyı ekosistemi için temeldir. Aslında, kıyıları erozyon sürecinden koruyan, kuvvetli rüzgarlardan heybetli boyutlara ve barınaklara sahiptir.

ev