Orkidelerin tek bir yapraktan çoğaltılması olası bir çözümdür ve birçok durumda uygulanır. Tüm bunları nasıl başaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

orkide yaprakları
Orkideler   insanlar arasında oldukça popüler olan bitkilerdir Onlarda hoşumuza giden şey hiç şüphesiz çok canlı renkler ve coşkulu çiçeklenmedir. Ancak tüm bitkilerde olduğu gibi burada da belirli püf noktalarına saygı duymak ve çeşitli ipuçlarını takip etmek gerekecektir. Ancak o zaman her zaman sağlıklı ve gelişen orkideleriniz olur.

Bu bitkilerin düşük ışık koşullarında veya daire içinde en rahat kendilerini nasıl hissedeceklerini söyleyerek başlayalım   . Aslında güneşe, rüzgara ve çok düşük sıcaklıklara maruz kalmayı sevmiyorlar. Aslında 15°’nin altındaki sıcaklıklarda bu bitkilerin gücünü kaybetmeye ve daha az yapraklı hale gelmeye başladığını söyleyebiliriz. Bu nedenle orkidelerin yerleştirileceği yerin doğru seçilmesi önemlidir.

Çok yüksek sıcaklıklar bile bu tür bitkiler tarafından pek beğenilmemektedir. Çam kabuğu bazlı ve suyu iyi tahliye eden bir toprağın seçilmesi de çok önemlidir   .

Daha sonra, orkidelerin  zaman içinde sonsuz bir şekilde çoğalmasını sağlamak için uygulamaya koyacağınız tüm adımları keşfetmenize yardımcı olmaya çalışacağız  . Tek yapmanız gereken  bir yaprağı soymak ve bir dizi adımı takip etmektir  . Tek yapmanız gereken okumaya devam etmek ve orkidelerinizi doğrudan evde çoğaltmanın bu inanılmaz yöntemini keşfetmek.

Orkideleri yaprak yöntemiyle çoğaltın.

Orkidenizin yapraklarına asla güneş değmemesi gerektiğinden bahsetmiştik. Potasyum, nitrojen ve fosfor gibi belirli besin maddelerinin sağlanması da orkidenize büyük fayda sağlayabilir. Ondan ikinci bir orkide elde etmek istiyorsanız  gerçekten harika bir çoğaltma yöntemi var  . Gelin her şeyi birlikte keşfedelim.

Orkide

Tek yapmanız gereken, belirli hareketleri uygulamaya özen göstererek orkidenizden bir yaprak çıkarmak. Bu küçük numara ve sıralayacağımız adımları takip ederek  orkideleri sonsuza kadar çoğaltabilecek ve istediğiniz zaman yeni bitkilere sahip olabileceksiniz  .

Orkide yaprağının tek başına çoğaltılması için yeterli olacağını söylemiştik. Gerçekte durum hiç de böyle olmayacak. Buna ek olarak aslında  bagajın küçük bir parçasını da serbest bırakmanız gerekecek  . Normal budama makası kullanabilirsiniz. Bu yapıldıktan sonra yayılım işlemine devam etmeden önce birkaç saat beklemeniz gerekecektir.

 Bir sonraki paragrafta size orkideyi güvenli ve etkili bir şekilde çoğaltmak için uygulamanız gereken ek adımları göstereceğiz  . Burada dikkatlice takip etmeniz gereken prosedürle ilgili tüm ayrıntılara sahipsiniz.

Uygulanacak prosedür.

Orkidenizden yaprağı ve gerekli gövde parçasını çıkardıktan sonra devam etmeden önce tamamen kuru olduğundan emin olun. Bu orkide çoğaltma yöntemiyle ilk sonuçları görmemizin birkaç ay alacağını söyleyerek başlayalım. Aslında  köklerin  en iyi şekilde gelişmesi birkaç ay sürebilir  .

Orkide çoğaltma yöntemi.

Bu nedenle çoğaltma yöntemi yalnızca mükemmel sağlıkta yetişkin bir orkide  varlığında gerçekleştirilebilir   . Genç veya kuru bir orkideden yaprak koparmak size istenilen sonuçları vermeyecektir.

Yaprağa ve ayrılan gövde parçasına yapmanız gereken tek şey biraz  köklendirme maddesi eklemek  ve her şeyi çam kabuğuyla dolu bir vazoya koymaktır. Çoğaltma için kullanılacak yaprağa yeterli nemin sağlanması için iyice ıslak olması gerekir. Filizin boynu tamamen suya batırılmalıdır  .

Zamanın geçmesini beklemeniz ve zaman zaman her şeyi sulamanız gerekecek. Orkideniz sağlıklıysa  aylar içinde köklerin nasıl oluşacağını fark edeceksiniz  . Yakında orijinal bitkinizden başlayarak yeni bir orkideye sahip olacaksınız.

ev