Yapraklarda bu ayrıntıyı fark ederseniz, bunlar sebepler olabilir.

 

Örümcek bitkisi, her şeyden önce uzun sivri uçlu yaprakları ile bilinen, yetiştirilmesi kolay olduğu için dairede bile çok yaygın bir bitkidir.

En yaygın sorunlardan biri, yapraklarının uçlarının kurumaya başlaması ve sonuç olarak kahverengiye dönmesidir. Bunun birkaç nedeni olabilir.

Ne olduklarını ve nasıl düzeltileceğini görelim.

  1. Stres: Bir örümcek bitkisi satın aldıysanız veya yerleştirildiği ortamı büyük ölçüde değiştirdiyseniz, bitki etkilenebilir. Bu durumlarda doğal bir süreçtir, birkaç günlük adaptasyondan sonra bitki kendi kendine iyileşir.
  2. Su: Örümcek bitkisine su vermek söz konusu olduğunda, doğru dengeyi bulmak çok önemlidir. Çok fazla su veya çok az su sağlığa zarar verebilir. Bu nedenle drenajlı bir toprak seçmek ve sadece toprağın tamamen kuru olduğunu fark ettiğinizde su vermek önemlidir.
  3. florür: Musluk suyunda çok sık bulunan ve örümcek bitkisi için uygun olmayan bir bileşendir. Bu nedenle, sulamada, damıtılmış suyu tercih edin.
  4. Sıcaklık: Örümcek bitkisi iç mekana çok kolay adapte olan bir bitkidir ve ideal sıcaklığı 20-30 derece arasındadır. Sıcaklıklar yükseldiğinde, örneğin yaz aylarında, örümcek bitkisinin yaprakları kurumaya başlar. Bu gibi durumlarda, bitkiyi aydınlık bir alana, ancak doğrudan güneş ışığından uzağa taşıyın. Ayrıca nemlendirilmelerini sağlamak için yapraklara düzenli olarak su püskürtün.
  5. Gübreler: Gübreler, temel besinleri sağladıkları için bitkiler için faydalıdır. Bununla birlikte, örümcek bitkisi söz konusu olduğunda, yüksek dozlara ihtiyacınız yoktur: her 3 ayda bir sağlanacak organik ve doğal gübreleri tercih edin.