Soğuğun bizi çamaşırlarımızı dışarıda kurutmaktan caydırdığı doğruysa, bunu yapmak için radyatörü kullanmanın epeyce rahatsızlığa neden olabileceği de doğrudur.

Nem, yoğuşma, kapalı olma kokusu, bazı önlemleri uygulamaya koymazsak bu uygulama ile ilgili sorunlardan sadece birkaçıdır.

Tavsiyemize uyun ve evinizin sağlığı için herhangi bir sonuç olmadan kuru çamaşırlarınızı bir anda bulmak için bu taktiklere güvenle başvurabilirsiniz.

Hazır? Not alın!

Radyatördeki giysiler nem oluşturmayacak şekilde bu şekilde kurur

Radyatörde çamaşırların nem oluşturmadan nasıl kurutulacağını açıklamadan önce, yıkama sırasında uyulması gereken kurallara kısaca bir göz atalım.

Mümkün olduğunca fazla suyu çıkarmak için sıkma devirlerini artırın.

Çok fazla deterjan kullanmayın, liflerin arasına yerleşir ve kuruma işlemini yavaşlatır, yoğuşma nedeniyle kötü kokuları emer.

Aşağıdakilere dayalı olarak doğal bir yumuşatıcı hazırlayın:

  • Seçtiğiniz 10 damla uçucu yağ,
  • 150 gram sitrik asit,
  • 1 litre su.

Her yıkamada kullanın ve döngü biter bitmez tamburu hemen boşaltmayı unutmayın, aksi takdirde çamaşırlar durgun su gibi kokar.

Ve şimdi, giysilerin taslağına geçelim.

Başlangıç olarak, kıyafetlerinizi asmaya karar verdiğiniz odada yeterli hava sirkülasyonu olduğundan, yani pencereleri olduğundan emin olun. Rüzgarın nüfuz edebilmesi ve yoğuşmanın oluşmasını önleyebilmesi için onları açık tutun. Ama kapıyı kapatın, böylece soğuğu evin her yerine getirmeyin.

Onları üst üste yığmayın. Aksine, çamaşır makinesinden çıkar çıkmaz değil, yalnızca hala nemli olduklarında radyatöre koyun. Her seferinde birkaç tane düzenleyin ve yayın, bunun yerine kendinizi özel bir kurutma rafı veya bazı portmantolarla donatın, daha çabuk kururlar ve daha az kırışırlar.

Ayrıca daha iyi nefes alacaklar ve hoş olmayan bir koku almayacaklar.

Bir kurutma rafınız varsa, işlemi daha da hızlandırmak için bunları döndürün.

Havanın nemini almak için, özel bir cihazın yokluğunda tuz kullanın. Tek yapmanız gereken bir leğeni doldurmak ve radyatörün dibine yerleştirmek. Sıvılaşmaya başladığını gördüğünüzde değiştirin.

Ve bu hilelerle tüm nem problemlerinizi çözeceksiniz!

ev