Banyo fayanslarını ve camlarını fırçalamak bir kabus mu? Bu karışımla anında, uzun süre gerçek temizliğe sahip olabilirsiniz.

temiz fayans

Banyo temiz bırakılması gereken yerlerden biri olmakla birlikte mikrop ve bakterilerin sıklıkla yuva yaptığı yerlerden biridir Buraların vücudun hassas bölgelerinin herhangi bir koruma olmadan dinlendiği yerler olduğu göz önüne alındığında, iyice dezenfekte edilmesi elzem hale geliyor. Piyasada, her türlü malzeme veya banyo türü için kesinlikle kullanılabilen, çeşitli kimyasal içerikli birçok ürün bulunmaktadır: ancak uzmanlar tarafından keşfedilen, tek bir spreyden sonra dezenfekte eden ve temizleyen bir bileşik vardır .

Banyo nasıl dezenfekte edilir? Prosedür ve tavsiye

Banyo, günle yüzleşmeye hazırlandığınız veya vücudunuzu geceye hazırladığınız samimi ve rahatlatıcı bir yerdir. Bu ortamda gerçekleştirilen aktivite ne olursa olsun , her zaman sterilize edilmiş, temiz ve her türlü mikrop ve bakteriden arındırılmış olması en iyisidir.

Her gün ne kadar temizlerseniz temizleyin, banyo hiçbir zaman yeni kurulduğu kadar temiz olmayacaktır çünkü nem her parçayı etkiler ve küflenmenin yanı sıra kirin kabuk bağlamasına da neden olur. Uzmanlar, ilk adım olarak, cam mahfaza olsa bile duş veya küvetin nasıl sterilize edileceğini açıklıyor.

Yapılacak ilk şey, sirkeyi püskürtmek ve ardından fayansları ve küvet/duş teknesini aksesuarlarla birlikte hassas bir fırça ile iyice fırçalamaktır. Hemen ardından, tüm alanı güçlü bir şekilde fırçalamak için büyük bir fırçanın üzerine zeminler için bir miktar sirke dökün.

Duş kabinini temizleyin

Şimdi klasik nemli bir sünger alın ve deterjan kalıntılarını tamamen yok olana kadar temizleyin. Şimdi biraz su geçirin ve iyice durulayın.

Varsa, duş kabini contaları veya amortisör görevi gören plastik parçalar çıkarılmalıdır: çıkarıldıktan sonra fırçayı deterjanla birlikte geçirin ve tüm kir ve küf izlerini gidermeye çalışın ve ardından durulayın.

Cam duş kabini olan herkes sirke ile dezenfekte edebilir ve püskürttükten sonra 10 dakika etki etmesini bekleyebilir. Hemen ardından aşındırıcı bir sünger alın ve üzerine biraz sodyum bikarbonat dökün; bu, vücut peelingine benzeyen yenilikçi bir tekniktir. Bu durumda, duş camı üzerinde fırçalama yapılarak kir ve bakteriler ortadan kaldırılır. Tamamen durulayın.

Banyo fayanslarının temizlenmesi: kesin yöntem

Fayansları yıkamanın ve uzun süre sterilize edilmelerini sağlamanın kesin yöntemi, birbirine karıştırılmış zengin bir bileşen karışımını içerir. Bunlar:

  • 1/2 bardak hidrojen peroksit
  • 1/2 bardak tuvalet ispirtosu
  • bulaşık deterjanı 1 çay kaşığı
  • 3 bardak su
fayansları temizle

Karıştırın ve ardından her şeyi klasik boş bir sprey şişesine dökün . Koruyucu bir patina oluşturduğu göz önünde bulundurularak tüm mikrop – bakteri – kir ve küf izlerini çok uzun süre yok etmek için bu karışım daha sonra doğrudan banyo fayanslarının üzerine püskürtülmelidir. Aynı karışımı duşakabin camlarında ve evin pencerelerinde de kullanabilirsiniz.

ev