Sardunyalar, onları bu şekilde sulamayın; onları çürütürsünüz! Süper çiçeklenme için bahçıvanların numarasını keşfedin!

Sardunyaların yazın çiçek açması meydanları, balkonları  , yürüyüş yollarını, bahçeleri vb. süslüyor… ancak bu kadar gür olmaları dikkat gerektiriyor ve onları her zaman muhteşem ve çiçekli tutmanın temel şartı onları doğru zamanda sulamaktır. Renkleri çoğunlukla parlak  , tek renkli veya iki renklidir ancak her zaman güzeldir. Bu nedenle yazlarımızı renklendiren bu tür bitkilere nasıl davranılması gerektiğini bilmek gerekir.

Sardunyaların ne kadar ışığa ihtiyacı vardır?

Sardunya çok fazla ışığa ihtiyaç duyan bir bitkidir  ancak yaz aylarında dehidrasyon sorunlarına neden olabilecek günün merkezi saatlerine dikkat etmeniz gerekir. İdeal yer yarı gölgeli bir yer olacaktır.

Sardunyalar nasıl sulanmalıdır?

Bu bitkinin  çok suya ihtiyacı var  ama aşırıya kaçmamalısınız. Toprağın kuru olduğundan emin olmak için parmağınızı kullanmanız yeterlidir. Saksıya girse bile toprağı biraz kazın, sulamaya devam edin. Durgun suyu tabakta bırakarak kaçının  , köklerin çürümesine neden olabilir.

Sardunyalar için hangi gübre kullanılmalı?

Piyasada  sıvı veya katı gübre kullanmayı seçebilirsiniz  . Onları gübrelemek için en iyi zaman ilkbahardır, ancak bunu ayda bir kez yaz aylarında da yapabilirsiniz. Ayrıca humus veya gübre gibi organik gübreler arasında seçim yapabilirsiniz   ; bunları toprakla veya  özel mağazalarda  ve hatta bazen süpermarkette satılan kimyasallarla karıştırın. Bu durumda lütfen uygulama yöntemlerini dikkatlice okuyunuz.

Sardunyalar ne zaman budanmalı?

Sardunyaların budaması genellikle sonbaharda yapılır  , tabandaki en ince dallar çıkarılır ve sağlam olanlar bırakılır.  Ancak yaz aylarında , sapın çıktığı boğumdan başlayarak solması gereken solmuş çiçekler olduğunda küçük bir budama yapmak gerekir  . Varsa kuru yapraklar bile çıkarılmalıdır.

Sardunyaların tekrar çiçek açması nasıl sağlanır?

Sardunyaların çiçek açması için saatlerce ışık alması gerekir  , bu nedenle onları koyacak aydınlık bir yeriniz varsa, onların her zaman güzel, yapraklı ve çiçek açan olacağını göreceksiniz. Bu bitki en iyi koşullarda 40 yıla kadar hayatta kalabilir. Öte yandan, sardunyalarınız çiçek açmıyorsa, muhtemelen yeterince ışık almıyorlar,  çok fazla gübre kullanılmış  veya onlara saldıran parazitler var.

ev