Şimdiye kadarki en iyi sivrisinek tuzağı seçildi! Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır

Yazın gelmesiyle birlikte, sinir bozucu sivrisinekler yeniden ortaya çıkar ve çok küçük bir şekilde en iyi akşamı bile mahvedebilir.

Piyasada, hem cilde uygulanmak hem de evde veya dışarıda püskürtülmek üzere öldürücü anti-sivrisinek silahları olarak az ya da çok fondötenle geçen birçok ürün var. Aşağıdaki satırlarda, onları çeken ve mahkum eden ve böylece sorunu çözen bir kendin yap sivrisinek tuzağı hazırlamaktan oluşan başka bir olasılıktan bahsediyoruz.

Şimdiye kadarki en iyi sivrisinek tuzağı seçildi! Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır

Bu bir şişe şeklinde yapılan tuzaktır. Ne olduğunu merak edebilirsiniz. İlk şey bir şişe almaktır: bir buçuk, hatta iki litrelik maden suyu için basit bir şişe iyidir. Bundan sonra, sıcak su, şeker ve bira mayasının yanı sıra siyah karton ve koli bandına ihtiyacınız var.

Anti-sivrisinek şişesinin oluşturulması için nasıl devam edilir

İlk şey, plastik şişeyi küçülmeye başladığı noktadan yaklaşık 5-10 santimetre mesafeye kesmektir. Her iki tarafı da tutmanız, ardından suyu ve şekeri ısıtmanız ve her şeyi yaklaşık on dakika kaynatmanız gerekir. Sonra soğumaya bırakılır. Şimdi bu karışımı şişenin alt kısmına dökmemiz gerekiyor.

Bu noktada, bira mayası da eklenir: ya hamuru (bu durumda önce biraz ılık suda çözmek daha iyidir) ya da tüm poşeti dökerek toz versiyonunu kullanabilirsiniz.

Bu noktada, şişenin üst kısmı alınır (mantar çıkarılarak) ve diğeri baş aşağı yerleştirilir. Bileşenler arasındaki kimyasal reaksiyonun kabın dışında gerçekleşmesini önlemek için iki parça bantlanmıştır. Sonunda, kenarları koyu kartonla örtün.

Üç bileşenin kombinasyonu çok fazla karbondioksit geliştirir, bu da sivrisineklerin çok fazla bilmediği gibi. CO2 şişenin dibinde oluşur ve sivrisinekler ona ulaşmaya çalıştıklarında sıkışıp kalırlar.

DIY tuzağı birkaç hafta sürebilir, sonra değişirsiniz.

ev