Muhtemelen hiç kimse süpürgenin üzerine tuz dökmeyi denemeyecektir, bunu okumak tuhaf, şaşırtıcı ve tuhaf bir etki yaratır, ancak bunun sadece süpürgeyi değil aynı zamanda evi de iyice temizlemek ve sterilize etmek için kullanıldığını bilmek güzel.

temizlik püf noktaları

Süpürgeye tuz dökerseniz, sadece %100 temiz ve sterilize olmakla kalmaz, aynı zamanda evinizin odalarını daha iyi temizlemenizi sağlar. 

Bu , genellikle çok maliyetli olan ve pek işe yaramayan deterjan ve herhangi bir ürün kullanmadan evin her köşesini dezenfekte etmenize olanak tanıyan eski bir büyükanne çaresidir .

Süpürgenizi ve evinizi tuzla nasıl temizlersiniz?

Bunu yapmak için ihtiyacınız olan tek şey su, tuz ve sirkeden oluşan ve adeta mucizevi hale gelen bir solüsyondur. Yani temizliğe başlamadan önce boş bir kova, iyice temizlenmiş veya yeni temizlenmiş bir süpürge alıp içine su, tuz ve sirke döküyorsunuz. Bu noktada süpürge doğrudan kovaya daldırılır.

10-15 dakika suda bırakılmalıdır. Daha sonra istediğiniz gibi kullanılabilir. Birçok kişi , pratik olarak yeni gibi dönen zemini temizlemek için kullanır .

Duşu temizlemek için süpürge

Süpürgenin sert kılları onlara destek sağlar, çünkü yerleri yıkamak için kullanılan klasik bezlerin aksine serttirler ve kiri kazımayı başarırlar.

Diğerleri bunu duş teknesindeki lekeleri ve kabukları çıkarmak için kullanır. Bazıları ise ulaşılması zor olan gardırop gibi mobilyaların üst kısımlarını derinlemesine temizlemek için kullanılır. Kısacası, binlerce şekilde kullanışlı olan ve tüm ev temizliği için mükemmel olan eski bir büyükanne ilacıdır.

Ev temizliğinde neden tuz ve sirke kullanılmalı?

Birçoğu , evi ve özellikle de zemini temizlemek için neden tuz ve sirke kullanıldığını merak edecektir . Pek çok kişi tuzun arındırıcı olduğunu, sirke ile birleştiğinde yağı giderdiğini ve doğal ve derinlemesine temizlediğini bilmez. Üstelik bazı zararlı deterjanların aksine hem hayvanların hem de çocukların bulunduğu ortamlarda da kullanılabilen, sağlığınıza zarar vermeyen doğal ürünlerdir.

Birlikte , bakteri ve mikroorganizmaları öldürmenize, evin odalarını derinlemesine dezenfekte etmenize olanak tanıyan harika bir beyazlatma etkisine sahiptirler .

Evde sirke ve tuzun binlerce kullanımı

Hiçbir şey için değil, sirke mutfakta her zaman kullanıldı, sadece yemekleri tatlandırmak ve daha da güzelleştirmek için değil. Sirke aslında onu mutfak kilerini temizlemek ve günlük sorunları çözmek için kullanan birçok ev hanımının geçerli bir müttefikidir .

Örneğin, genellikle sobaları, kabuklanmış, lekeli, kireçli lavaboları yıkamak, yağdan arındırmak ve cilalamak, tencere yıkamak ve her şeyin yeniden yeni gibi görünmesini sağlamak için kullanılır . Sirke banyoda da kullanışlıdır. Bikarbonatla birlikte dezenfektan olduğundan evin en kirli noktası olan tuvaletin temizliğinde kullanılır .

Hem sirke hem de tuz, evdeki gümüş eşyaları temizlemek, odaların nemini almak için de kullanılabilir . Hatta evdeki altın veya metal takıları temizlemek için doğal deodorant görevi bile görürler. Daha sonra sıklıkla kahve ile kirlenen kahve makinesinin yağını almak için, çözünen kahve neredeyse hiç kaybolmaz, bu nedenle özel ürünlerde ısrar etmeniz gerekir . Son olarak küf ve paslanmaya karşı da geçerlidirler.

ev