Tuvaleti temizlemek: Büyükannenin hilesiyle tuvaletin altındaki siyahı çıkarın!

Bakteri ve mikrop biriktirme olasılığı en yüksek olan ev ortamlarından biri kesinlikle banyodur.

Tam da bu nedenle, mikropların ve bakterilerin yayılmasını önlemek mümkün olduğu için temiz tutulması çok önemlidir.

Bu nedenle banyo her zaman temiz, parlak ve hoş kokulu görünmeli, her şeyden önce tuvalet hiç ihmal edilmemelidir.

Banyo ve tuvaleti en iyi şekilde temizlemek için piyasada çeşitli temizlik ürünleri bulunmaktadır. Ancak bu kimyasallar günlük olarak kullanıldığında sağlığımıza ve çevreye zarar verebilir. Ek olarak, kullanımları her zaman tuvalete “uzun ömür” garantisi vermez.

Tam da bu nedenlerden dolayı, bu sayfada, büyükanneler sayesinde doğrudan bize gelen etkili bir numara kullanarak tuvaletin nasıl sterilize edileceğini ve temiz tutulacağını öğrenmek mümkündür.

Tuvaletin dibinden siyahtan nasıl kurtulurum

Bu noktada, ne kadar az kimyasal kullanırsanız o kadar iyi olduğu açıktır!

Aslında, ev yapımı ve doğal ilaçlarla banyoyu temizlemek için değerli karışımlar yapmak mümkündür.

Spesifik olarak, aşağıda, doğal içeriklerle, tuvaletin altındaki siyahı ortadan kaldırmanın nasıl mümkün olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kullanılacak temel malzemeler limonsirke ve kabartma tozudur. Bu 3 element, bakterilerin gizlendiği kısımları dezenfekte etmek için mükemmeldir.

Aslında, kabartma tozulimon ve hatta hidrojen peroksit ile siyahı tuvaletin dibinden çıkarabilen bir karışım yapmak mümkündür. 30 mililitre hidrojen peroksit100 gram kabartma tozu ve limon suyunu az miktarda suda karıştırın. Sonra biraz köpük elde edene kadar karıştırın. Sonucu tuvalette 20 dakika dinlendirin ve ardından sifonu çekin.

Kabartma tozu ve sirke kullanmak için 30 mililitre beyaz sirkeyi 3 yemek kaşığı kabartma tozu ile karıştırmanız gerekir. Daha sonra az önce yaptığınız köpüklü karışımla bir süngeri ıslatın ve seramiğin üzerine iyice sürün. Ürünün seramik üzerinde birkaç dakika dinlenmesine izin vermek ve ardından durulamak önemlidir. Bu karışım tuvaletten sarı hale ve kireci çıkarmak için mükemmel olacaktır.

Tuvaleti temizlemek: kireç kirecini nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır

Tuvalette kireç de oluşabilir. Mümkün olan en iyi şekilde kireci temizlemek için aşağıdaki bileşenlere ihtiyacınız var:

  • 200 gram kaba tuz
  • 300 ml sirke
  • 200 gram kabartma tozu

Malzemeleri karıştırmadan önce, dozları aşmamaya dikkat etmelisiniz. Bunun nedeni, bir araya geldiklerinde çok fazla köpük üretecek olmaları ve bunun zeminde kabarcıklar oluşturabilmesidir.

Kireci temizlemek için, tuvaletin dibine kaba tuz dökün ve ardından kabartma tozu dökün. Ardından, çıkarılacak kabuklanmalara bağlı olarak her şeyi en az bir gece dinlenmeye bırakın. Ertesi sabah sirkeyi mikrodalgada veya tencerede ısıtmanız ve tuvalete sıcak dökmeniz gerekir.

Bu şekilde, yüzeye çok fazla köpük yükselecektir. O zaman net farka hayran olmak için tuvaleti yıkamanız yeterli.

Geriye kalan tek şey işe koyulmak ve kimyasallara veda etmek.

ev