Büyükanneler bunu her zaman yapardı ve bu mükemmel bir doğal ilaçtır: bunu elde etmek için tek yapmanız gereken zeytinyağı ve balı karıştırmak.

Yağ ve balı karıştırın

Anneannelerin yöntemleri sadece evde değil aynı zamanda bakım ve güzellik açısından da değerlidir . Zeytinyağı ve bal gibi özellikleri bakımından zengin iki malzemeyle benzersiz ve besleyici bir şeyler elde edebilirsiniz. Peki ama birbirleriyle karıştırıldıklarında ne işe yararlar? Eski popülasyonlar, faydalarını artırmak için doğal içerikleri bir araya getiriyor ve daha sonra bu geleneği tüm nesillere aktarıyordu. Bu iki önemli ve özellik açısından zengin malzemenin tarifini birlikte keşfedelim mi?

Zeytinyağı ve bal: büyükannenin tarifi nasıl oluşturulur

Zeytinyağı ve bal , eski uygarlıkların hem ağızdan hem de güzellik uygulaması olarak kullandığı iki değerli malzemedir. Büyükannenin eski tarifi, bol miktarda ürünün doğrudan saça uygulanmasını içerir.

Cildi ve saçları uçlarına kadar nemlendirmek, beslemek ve korumak için iki ürünün özelliklerinden yararlanan eski bir yöntemdir . Tüm saç tipleri için, özellikle de kırılgan ve donuk saçlara sahip olanlar için idealdir.

Malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • Bal 3 çay kaşığı
Saç için bal
  • Zeytinyağı 2 tepeleme yemek kaşığı

Maskeyi elde etme prosedürü çok basittir , aslında tek yapmanız gereken iki malzemeyi bir kapta karıştırmaktır. Karışım homojen olmalıdır.

Doğrudan saçın tüm uzunluğu boyunca uçlara kadar nazikçe masaj yaparak uygulanır. Yağlı olduğundan ve o bölgeye uygun olmadığından karışımı cilde uygulamaktan kaçının.

Daha sonra saçlar bir başlık ile toplanmalı ve tedavi iki saate kadar açık bırakılmalıdır. Daha da iyisi, folyo uygulayın, böylece cilt için bir termal görevi görebilir ve bu bileşenlerin özelliklerini daha iyi dağıtabilir.

Saç maskesi

Uygulama süresi dolduğunda özel bir şampuan ve saç kremi tercih ederek klasik saç yıkama işlemine geçin. Bu, yıkamadan sonra uygulanmayan bir şampuan öncesi maske/tedavisidir.

İçeriğindeki malzemelerin saça faydaları nelerdir?

Beklendiği gibi bu iki malzeme çok değerlidir ve çok eski zamanlarda da kullanılmaktadır. Saçlara faydaları çoktur :

  • Zeytinyağı, saçları beslemek ve nemlendirmek için belirtilen değerli ve doğal bir üründür. Cilt ve saç bakımı için gerekli olan A Vitamini ile E Vitamini açısından zengindir. Sadece bu da değil, yüksek linoleik asit içeriği saçın yumuşamasına ve düğümlerin kolayca çözülmesine yardımcı olur;
zeytin yağı
  • Arıların ürettiği altın , nemlendirici ve iyileştirici özelliklere sahip önemli bir üründür. Mineral ve vitamin bakımından zengin olup saçların sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Sadece bu da değil, bal yılın herhangi bir zamanında dolaşımı yeniden etkinleştirebilir ve keratini aktive edebilir.

Birlikte arındırıcı ve antibakteriyel etki göstererek cildi normal nem seviyesine getirir ve saçı sağlıklı hale getirir.

ev