Yaz aylarında çiçek açan orkideler: bunu yapmak için sihir numarası

Orkide, dünyanın en sevilen bitkilerinden biridir ve birçok farklı türü vardır. Dekora güzelliğini katmak için onları dairelerde görmek çoğu zaman mümkündür.

Bununla birlikte, bir bitkinin bir mobilya parçası olmadığı, zarar görmemesi ve dolayısıyla ölmemesi için özel bakıma ve özel ilgiye ihtiyaç duyduğu açıktır.

Bitkiyi sağlıklı ve güçlü tutmak için birkaç püf noktası bilmeniz gerekir ve bazen, gerçekten de çok sık, başarılı olmak için sadece birkaç adım gerekir.

Tam da bu nedenle okumaya devam ederek yaz aylarında orkide yetiştirmek için en iyi yöntemi ve hamleleri keşfetmek mümkün.

Bu bitkinin aşağıda yazılı yöntemle çiçeklenmesi harika olacaktır.

Yaz aylarında çiçek açan orkideler: Yaz aylarında bile sürekli çiçek açmak için bu yöntemi izleyin.

Çoğu insanın evinde, pencere kenarlarına ve pencerelere yerleştirilmiş orkideler bulabilirsiniz.

Yaz mevsiminde lezzetli bir orkide çiçeği açabilmek, doğru araçlara sahipseniz ve doğru yöntemi açıkça biliyorsanız karmaşık değildir.

Tabii ki, yaz aylarında bunu yapmak daha zordur, ancak bunu dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir.

Kullanılacak yöntemler herkesin ulaşabileceği bir yerdedir, aslında bu bitkiler köklerini toprağa batırmadıkları için belirli besin maddelerini artırabilecek iyi bir gübre kullanmak kesinlikle gereklidir.

Kullanılacak besinler arasında potasyumazot ve fosfor bulunur. Azot sürgünlerin ve yaprakların büyümesini sağlarfosfor çiçeklenmeyi ve kök gelişimini desteklerkenpotasyum bitkinin sağlığını ve dayanıklılığını artırır.

Her 2 ila 3 haftada bir çiçeklenme türüne göre gübre eklenmelidir. Ancak tesisin dinlenme dönemlerinde bu çalışmaya ara verilmelidir.

Ayrıca orkide doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmalı ve kışın ışığın sınırlı olduğu zamanlarda yapay ışıklar da kullanılmalıdır.

Kullanılacak alt tabaka seçimi de çok önemlidir. Genellikle saksı değişimi için mükemmel olan çam kabuğu kullanılır.

Sulama söz konusu olduğunda, bu bitkilerin sulanmayı sevdiği gerçeğini göz ardı etmemelisiniz. Bu nedenle sulama düzenli olmalı, ancak aynı zamanda yeni bir su dozu eklemeden önce alt tabaka çok kuru görünmelidir.

Bunun nedeni, çok fazla nemin bitkinin kök sistemi için sorunlara neden olabilmesi ve dolayısıyla ortadan kaldırılması zor çürükler yaratabilmesidir.

Öte yandan, kuru bir yerde yaşıyorsanız, bitkiler arasında tam olarak bir kase su bulundurmanız gerekir, çünkü bu orkideler doğası gereği nemin %100 civarında olduğu nemli yerlerde gelişir.

Bu basit ve çok önemli yönergeleri izleyerek, yaz aylarında orkide yetiştirmek, böylece bolca çiçek açmaları gerçekten basit olacaktır. Mümkün olan en iyi şekilde tamamlanan bu tür çalışmalar büyük bir memnuniyet getirecek ve ev ortamını daha da keyifli hale getirecektir.

Yeşil bir başparmağı seven herkes, yaz sıcağında bile orkidelerini çiçek açma fırsatını kaçıramaz.

Yeşil başparmağı W!

ev