Sinekler tüm yıl boyunca mevcut olmasına rağmen, özellikle hava sıcak olduğunda ve sıcaklık keskin bir şekilde yükseldiğinde istilacı kalırlar. Bu böcekler bakteri taşıyabilir ve 600’e kadar yumurta bırakabilir. Zararlı kimyasallar içerdiklerinden böcek ilaçlarının kullanılması her zaman tavsiye edilmez. Bu nedenle onları kolayca evden uzak tutmanın doğal bir çözümü var.

Ev sinekleri üremek için genellikle sıcak mevsimi seçer. Yaz aylarında çoğalmaları o kadar fazladır ki, onlardan kurtulmak genellikle zordur. Ancak bu şaşmaz numara ile onları evinize yaklaşmaktan caydırmak mümkündür.

Sinekleri kovmaya yardımcı olan doğal bir kovucu

Mutfağın ve evin diğer odalarının titizlikle temizlenmesine rağmen sineklerin içeri girip aralıksız vızıltılarıyla bizi rahatsız etmeleri için bir pencerenin açık olması yeterlidir. Zehirli maddelerle doldurulmuş böcek ilaçları kullanmak yerine %100 doğal bir kovucu hazırlamak her zaman mümkündür.

– Sineklere karşı savaşmak için kekik ve uçucu yağların karışımı

kekik ve uçucu yağlar

Sinekleri evden uzak tutmak için doğal bir böcek ilacı etkili olabilir. Bu karışım, uçan böcekleri kovmasının yanı sıra evin her köşesinde nefis bir koku bırakacaktır.

İhtiyacınız olan tek şey aşağıdaki malzemeler:

  • 1 çay kaşığı kekik
  • 5 çay kaşığı nane yağı
  • 5 çay kaşığı lavanta esansiyel yağı
  • ½ litre su

Su dolu bir kapta, tüm malzemeleri dökün ve her şeyi karıştırın. Daha sonra hazırlığınızı kaynayana kadar ısıtın. Bir buharlaştırıcıya koymadan önce sıvının soğumasını bekleyin. Ardından sineklerin uğrak yeri olan tüm alanları hedefleyin. Kekik ve nane karışımı evin içine hoş bir koku yaymakla kalmaz, aynı zamanda bu böcekleri de uzaklaştırır.

Sinekleri evden uzak tutmak için diğer ipuçları

Kekik veya uçucu yağların yanı sıra, karasineklere karşı savaşmak için %100 doğal ve ürkütücü daha birçok ürün var.

– Sinekleri kovmak için beyaz sirke

sprey şişesi

Beyaz sirke, mükemmel bir temizleyici olmasının yanı sıra, evin neresinde olurlarsa olsunlar sinekleri uzaklaştırmaya yardımcı olur. Ürünü pencere, mutfak tezgahı ve hatta yemek masası gibi sineklerin uğradığı yerlere püskürtmeniz yeterlidir. Sirke kokusu sizi rahatsız ediyorsa, sprey şişenize birkaç damla okaliptüs esansiyel yağı ekleyin. Evin belirli köşelerine beyaz sirke ile doldurulmuş bardaklar koymak da mümkündür.

– Süt ve şeker, etkili bir sinek kapanı

Doğal bir tuzak oluşturarak sinekleri evinizin dışına çekmek mümkündür. Bunu yapmak için bir bardağa biraz süt dökün, ardından biraz şeker ve biraz biber ekleyin. Ardından sinek tuzağınızı pencere pervazına veya dış mekan masanıza yerleştirin. Bu karışım sinekleri çeker ve bu zararlılar için bir tuzak görevi görür.

– Sineklere karşı savaşmak için fesleğen

reyhan

Sinekler fesleğen kokusundan nefret eder. Bir saksıda veya bir buket içinde, bu bitki pencere pervazına yerleştirildiğinde sinekleri evinizden uzak tutar.

Sineklerin varlığı günlük hayatımızı etkileyebilir. Onları etkili bir şekilde uzak tutmak için bu doğal ipuçlarını denemekten çekinmeyin.

ev