Yeni mutfak temizleme tüyosu, bulaşık süngeri ve plastik şişe kullanmayı içeriyor. Hızlı ve kolay yapılır.

İki sünger ve bir şişe
Plastik şişeleri geri dönüştürmek için bulaşık yıkamak gibi bir ev temizlik aracı olarak kullanmak da dahil olmak üzere birçok fırsat vardır.

Geri dönüşümle tasarruf edin

Geri dönüşüm hem çevreyi korumak hem de tasarruf etmek için önemli bir faaliyettir. Geri dönüşüm yoluyla tasarruf etmek için çeşitli stratejiler vardır.

İlk olarak, geri dönüşüm, üretilen atık hacmini azaltmanıza ve böylece atık vergilerini düşürmenize olanak tanır. Ayrıca çoğu şehir, atık bertaraf maliyetlerinden tasarruf sağlayan ücretsiz veya düşük maliyetli geri dönüşüm programları sunmaktadır.

Ayrıca geri dönüşüm, ev harcamalarından tasarruf etmek için bir fırsat olabilir. Örneğin, etkili bir ev temizlik aracı yapmak için plastik şişeler kullanılabilir.

Veya Noel döneminde balkonlarımızı aydınlatmak için. Cam kaplar bile yeniden kullanılabilir, örneğin yiyecek saklamak için kavanozlar veya bitkiler için vazolar.

Noel ışıkları olarak geri dönüştürülen şişeler

Son olarak, geri dönüşüm ayrıca ekstra para kazanmak için bir fırsat olabilir. Birçok geri dönüşüm şirketi, kağıt, karton, cam ve plastik gibi geri dönüştürülebilir malzemeler için ödeme yapar. Bunu yaparak, sadece çevrenin korunmasına katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda ekstra para da kazanabilirsiniz.

Genel olarak geri dönüşüm, çevresel etkiyi azaltmak ve aynı zamanda paradan tasarruf etmek için önemli bir uygulamadır. Geri dönüştürülebilir maddeleri ayıklamak, yeniden kullanılabilir şişeleri ve kapları kullanmak ve öğeleri yeniden kullanmanın yaratıcı yollarını bulmak gibi günlük küçük eylemler büyük bir fark yaratabilir.

geri dönüşüm şişeleri

Ayrıca mutfakta sünger ve şişelerin kullanıldığı yaratıcı geri dönüşüm, evsel atıkları azaltmak için etkili bir çözüm olabilir.

Örneğin, plastik şişeler kesilip baharat kutusu olarak kullanılabilirken , eski mutfak süngerleri parçalara ayrılarak hassas yüzeylerin temizliğinde birleştirilebilir.

Plastik şişeler

Ayrıca cam şişelerden saksı yapılabilir. Mutfakta yaratıcı geri dönüşüm yalnızca sürdürülebilir bir çözüm değil, aynı zamanda kullanılmayan nesnelere yeni bir hayat vermenin eğlenceli bir yolu olabilir.

Bulaşık süngerleri ve bir plastik şişe

Elde bulaşık yıkamada çok faydalı olan bu fikir, örneğin şişe boynu kısmının nasıl kullanılacağı ve geri dönüştürülebileceği konusunda çeşitli sosyal platformları işgal etti.

bulaşık süngerleri

Aslında  plastik şişeler , bulaşık yıkamak gibi ev temizliğinde kullanmak da dahil olmak üzere birçok farklı şekilde geri dönüştürülebilir.

Etkili bir kendin yap bulaşık yıkama aleti yaratmak için plastik şişenin üstünü kesip kapağını çıkararak işe başlarsınız. Daha sonra şişenin kesilen kısmı yumuşak tarafı bulaşık süngeri üzerine sıcak tutkalla yapıştırılır.

bulaşık süngeri

İki parça mükemmel bir şekilde yapıştırıldığında, biraz bulaşık deterjanı döküp kapağı kapatabiliriz, sünger her zaman doğru miktarda deterjana sahip olacaktır.

İkinci bir numara, süngerin yumuşak ve pürüzlü kısımları arasında bir kesi yapmak , bu kısımlara bir parça sabun sokmak ve bulaşıkları yıkamaktır. Muhteşem!

ev