Bu hilelerle onları evinizden uzak tutacaksınız.

 

Akrepler riskli olabilecek yaratıklardır. Dünyada 2000’den fazla farklı akrep türü vardır ve bazıları bir insanı öldürebilir. Bununla birlikte, İtalya’da bulunan akrepler genellikle tehlikeli değildir.

Evdeki varlıklarını fark etmek olabilir. Bunlar ışıktan ve gürültüden uzak duran küçük hayvanlardır, bu yüzden çoğunlukla geceleri yiyecek aramak için dışarı çıkarlar.

Onları ev ortamlarımızdan uzaklaştırmak için, kendileri için uygun koşullar yaratmaktan kaçınmak ve dolayısıyla onları eve çekmekten kaçınmak için bir dizi önlem uygulanabilir.

Bu nedenle, bu nedenle, kendilerine ve çevreye zarar verebilecek endüstriyel ürünlere derhal başvurmak gerekli değildir.

Bakalım ne yapacağız.

  1. Havalandırma: Akrepler nemli yerleri tercih eden hayvanlardır, bu nedenle gün boyunca birkaç saat boyunca kapı ve pencereleri açarak ev ortamlarını mümkün olduğunca havalandırmanız önerilir.
  2. Çekildikleri şeyden kaçının: nemi sevmek, akrepler için önemli bir çekim kaynağı sudur. Bu yüzden bitkilerinizi sularken lavabolarda veya tabaklarda su bırakmamaya çalışın. Ek olarak, akreplerin beslendiği örümcekler ve karıncalar gibi böcekleri uzaklaştırır.
  3. Saklanma yerlerini ortadan kaldırın: duvarlarda çatlaklar veya delikler fark ederseniz, bunları takmanız ve / veya kapatmanız önerilir. Aslında, bu küçük karanlık ve nemli vadiler, saklanma yerleri için ideal ortamlardır.
  4. İnsektisit: Evdeki varlıklarını fark ederseniz ve onları başka bir şekilde çıkaramazsanız, etkilenen bölgelere uygulanacak doğal böcek öldürücüleri her zaman kullanabilirsiniz, böylece koku onları uzak tutar.
ev