Alkolü biberiye ile karıştırın ve dakikalar içinde selülit, saç dökülmesi ve eklem ağrısı için kendi doğal ilacınızı yaratın. İşte nasıl yapıldığı.

alkolde biberiye

Karşılaştığımız birçok sağlık sorunu için doğanın bize çareler sunduğunu giderek daha sık keşfediyoruz . Tariflerde ve doğal ilaçlarda kullanılan en iyi bilinen aromatik bitkilerden biri olan biberiye , alkolle birlikte selülit , varis , saç dökülmesi , kas ve eklem ağrıları ile mücadelede faydalı bir çözüm oluşturur . Hazırlaması çok az sürüyor, bakalım nasıl yapılıyor.

biberiyenin özellikleri

Biberiye güçlü bir antiinflamatuar , antiseptik ve antispazmodiktir Ayrıca büzücü , sindirimi kolaylaştırıcı ve sakinleştirici özellikleri vardır . Tüm bu sebeplerden dolayı alkol ve biberiye solüsyonu çeşitli alanlarda faydalı etkiler elde etmeyi sağlar , çeşitli sorunlarla mücadele eder.

Her şeyden önce, biberiyenin antienflamatuar ve canlandırıcı etkisi, onu selülite ve su tutmaya karşı etkili bir çare yapar , çünkü yağ kalıntılarının çözülmesine katkıda bulunur , gevşekliği önler ve dermisin elastikiyetini artırır . 

Biberiye alkolü aynı özelliği ile kas ve eklem ağrılarını giderir dolaşımı hızlandırır , bu da bacaklardaki ağırlık hissini ve ayaklardaki şişkinliği gidermeye yardımcı olur .

Alkol ve biberiyeyi karıştırın

Ayrıca alkolün dezenfektan gücü biberiyenin antiseptik gücü ile birleştirilerek virüs ve bakterileri ciltten  yok eden güçlü bir dezenfektan solüsyon elde edilir.

Alkol ve biberiye solüsyonunun ek bir faydası da akne ve rosacea gibi problemli ciltler içindir . Alkol ve biberiye bazlı tonik aslında cildin temiz ve taze kalmasına yardımcı olur ve sivilcenin neden olduğu kızarıklık ve şişkinliği azaltmaya yardımcı olur . Ancak sadece bu da değil, bu çare aynı zamanda koyu lekelerin ve ince çizgilerin görünümünü azalttığı için cilt yaşlanması belirtilerini azaltmak için de yararlıdır . 

Alkol ve biberiye solüsyonunun faydalı olabileceği bir diğer alan da saç bakımıdır . Aslında bu doğal tonik , kafa derisindeki kan dolaşımını uyarmaya , saç büyümesini desteklemeye , kepeği ve kuruluğu azaltmaya yardımcı olabilir . Bu şekilde , nemlendirilmiş saçlara sahip olacaksınız , ancak yağlı olmayacak ve beslenmiş foliküllere sahip olacaksınız.

Biberiye ile alkolü karıştırın

Bu çok amaçlı doğal solüsyonu hazırlamak için biberiye yapraklarını alkole batırmanız gerekir . Spesifik olarak, 7 dal taze biberiye ve %90 alkole ihtiyacımız var .

Öncelikle biberiye dallarını küçük parçalara ayırıp cam bir kavanoza veya şişeye koyun . Bu noktada tüm dalları kaplayacak şekilde alkolü dökün , kavanozu kapatın ve karanlık bir yerde en az 15 gün dinlendirin . 15 gün sonra biberiye toniğimizi kullanabiliriz .

Alkol ve biberiyeyi karıştırın

Bunu yapmak için, sadece gazlı bez veya pamuk kullanabilirsiniz . Gazlı bezi solüsyonumuzla ıslatıp bacaklara veya çözmek istediğimiz sorundan etkilenen bölgelere sürüyoruz Biberiyeyi saç derimizin sağlığı için kullanmak istiyorsak dairesel masajlar yaparak o bölgeye toniği uygulayabiliriz .

Alkol ve biberiye solüsyonu cilt bakım rutininizin bir parçası olarak günlük olarak kullanılabilir . Genellikle en iyi gece yatmadan önce uygulanır . Her durumda, bu doğal toniği kullanmadan önce istenmeyen reaksiyonları veya alerjileri kontrol etmek için küçük alanlarda testler yapmak önemlidir . Kuruluğa veya tahrişe neden olabileceğinden çok fazla kullanmamak da önemlidir . 

ev