Sorun yaşamamak için yapmamanız gereken hatalar nelerdir? Araba yıkarken en sık yapılan ve hepimizin sık sık yaptığı hatalar.

Araba yıkama devam ediyor

Araba yıkarken çok sık yapılan pek çok hata vardır. Bunun sonucu olarak da araçlarımızın dış yüzeyine zarar verebiliriz. Kaporta bir aracın en hassas parçalarından biridir ve çok kolay hasar görme riski taşır.

Araba yıkarken yapılan hatalar çoğu zaman biz farkına varmadan gerçekleşir. Bu hataların meydana geldiği ana senaryo tam olarak budur. Yanlış yolda ilerlediğimizin farkında değiliz ve bizim için önemli olan sadece parlak kaportayı görmek.

Ancak bu aslında bizim tarafımızdan yapılan kusurlara yol açabilir. Nereden geldiğini bilmediğimiz çizikleri fark edebiliriz ve bunu o anda yarattığımızı bile anlayamayız.

Araba yıkarken yapılan hatalar, en sık görülenler nelerdir?

Bir aracın yıkanması devam ediyor

Bakalım çoğumuzun araba yıkarken en sık yaptığı hatalar nelerdir:

  • bunu Güneşte yapın;
  • eski paçavra, bez ve sünger kullanın;
  • halıyı yıkayın;
  • lastiklerin üzerine düşerek zarar verebilecek kaporta ürünleri kullanmayın;
  • pencereleri yeterince yıkayın;
  • arabayı kurutun;
  • kaporta ve cam için daima aynı kovayı kullanın;

BU İÇERİĞİ DE KAÇIRMAYIN: Arabanızdaki kötü kokulara son verin: işte sadece birkaç adımda mükemmel bir Kendin Yap oda spreyi

Otomobilin güneşte yıkanması, hatta yazın sabah veya öğleden sonra erken saatlerde yıkanması, kaportayı etkileyen ısıdan dolayı hasara neden olabilir. Güneşin alçakta ilerlemesi çok daha iyi.

BU İÇERİĞİ KAÇIRMAYIN: Araç camları neden buğulanır ve bundan nasıl kaçınılır?

Paspaslar konusunda ise araç yıkandıktan sonra hemen kullanımda sorunlar yaşanabilmektedir. Aslında, sürüş konumunda kaygan bir yüzeye sahip olma riskiyle karşı karşıyayız, bu da direksiyon başındayken olası tehlikeli sonuçlara yol açabilir.

BU İÇERİĞİ DE KAÇIRMAYIN: Arabalar tuvaletlerden daha kirli: bir çalışmanın sonuçları

Ayrıca yapılacak her işlem için farklı kovalarda su kullanılması gerekmektedir. Aksi halde temizlemek istediğimiz şeyi kirletme riskiyle karşı karşıya kalırız.

INSTAGRAM VE TİK TOK’TAKİ VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ KAÇIRMAYIN VE TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

Ve sonra arabanın çizilmesi gibi rahatsız edici olasılığı en aza indirmek için her zaman yeni bezler ve benzerleri kullanmalıyız.