Bir daha asla çöpe atılmayacak bir malzeme. Ev ve bahçe bitkileri için altındır: yıllarca büyüme garantilidir.

bitkiler için içerik

Doğal gübre olarak kullanılabilecek maddeler var . Bunlardan bazıları sadece ıslak olarak atılan kabuklardır. Atıkların gündem olduğu ve çevrenin yardım istediği bir dünyada, neden bu malzemeleri bitkiler için gübre olarak kullanmıyorsunuz? Özellikle yaz aylarında yenen, İtalyan sofralarında her zaman bulunan bir tanesi, mükemmel bir müttefike dönüşüyor.

Bitkiler için altın değerinde olan doğal içerik: gübre nasıl oluşturulur

Bitkiler için gübreler , çoğu durumda meyve ve sebzelerin atık bileşenlerinden oluşturulur. Sadece bu değil, kahve telvesi gibi çöpe atılmadan kullanılacak başka malzemeler de var.

Bu mükemmel doğal gübrenin bileşenleri şunlardır:

  • kavun kabuğu;
  • Şelale.

Kavun kabuğu, su, vitaminler ve doğal mineral tuzlar açısından zengin mükemmel bir doğal elementtir . Bahçedeki ve evdeki bitkilerin daha güzel ve daha güçlü olmasına yardımcı olan tüm faktörler.

Bitkiler için gübre

Önce posasını yersiniz ve sonra kabuğunu atmak yerine birçok küçük parçaya ayırırsınız. Bir kaba koyun ve ardından biraz su dökün. Bir tabakla örtün ve içinde bir gün yumuşamaya bırakın.

Hemen ardından oluşan köpük filtre edilerek bitkiler için mükemmel ve besleyici bir doğal gübre elde edilir. Bu, haftada bir kez doğrudan toprağa dökülerek kullanılabilir: besler, nemlendirir, korur ve ayrıca parazit saldırılarına karşı koymak için biraz yardım sunar.

Kavun kabuğunun özellikleri

Deneyimli fidanlıklar, her tür bitki için gübre olarak kavun kabuklarının kullanılmasını önerir . Özellikleri, süresiz olarak gelişmek için gerekli kaynağı besler ve garanti eder.

Genel olarak meyve kabukları, doğal gübre oluşturmak için mükemmel bir bileşendir. Sağlıklı ve mükemmel çiçeklenme için potasyum ve vitamin bakımından zengindir Onları bir sıvıya dönüştürebilir, parçalara ayırabilir veya doğrudan karıştırabilirsiniz.

Kavun kabuğu malzemesi

Bitkilerin hemen seveceği bir dizi özellik ve fayda . Yukarıda görüldüğü gibi bu durumda sizden yumuşak bir köpük oluşturmanız istenmektedir. Ancak bir kavun dilimiyle, muz kabuğuyla zenginleştirerek (böylece potasyum dozunu artırarak) bir smoothie de hazırlayabilirsiniz.

Sadece bu da değil, kavun parçaları da doğrudan toprağın altına yerleştirilebilir ve özelliklerinin türünün tek örneği olmasına izin verilir. Kısacası lezzetli bir yaz meyvesi aynı zamanda onun sonsuza kadar büyümesini ve güzelleşmesini sağlayan doğal bir bitki koruyucudur .

ev