Bunu yaparsanız, bir daha asla köksüz orkideler için endişelenmenize gerek kalmayacak. Artık sizin için bir düşünce olmayacaklar. İşte yapmanız gerekenler.

Orkide bir şişe

Orkide, yeşil baş parmağı olmayanlar için de uygun bir iç mekan bitkisidir . Aslında çok fazla bakım gerektirmez ve bu nedenle herkes için mükemmeldir. Birkaç numara ile tüm yıl boyunca çok fazla çaba harcamadan güzelleşmesini sağlayabilirsiniz. Sadece bazı genel kurallara uymanız gerekiyor.

Doğrudan güneş ışığı almayan ışık alan ve bitkiye hava cereyanını önlemek için sık sık açılan pencerelerden uzakta olan doğru konum gibi. O zaman sulamanız gerekir, ancak çok sık değil çünkü toprak sadece nemli olmalıdır. Ve sonra gübre kullanımı önemlidir, size yardımcı olacak birkaç doğal gübre vardır.

orkide

Büyük ihtimalle köksüz bir orkideyi canlandırmak için buradasınız . O zaman doğru yerdesiniz çünkü çocuk bakıcılarının yönteminin ne olduğunu göreceğiz ve artık endişelenmenize gerek kalmayacak. Aşağıda, bitkinizdeki her şeyi çoğaltmak için bilmeniz gereken tüm ayrıntıları bulacaksınız.

Köksüz orkide – işte yapmanız gerekenler

Dediğimiz gibi, gidip köksüz bir orkide alalım. Bunu yapmak basittir ve yeni başlayanlar bile yapabilir. Yani bu bitkilerden köksüz bir tanesine sahipseniz, onu atmanız gerekmediğini bilin çünkü onu canlı tutmanın bir yolu var. Bu yüzden orkidenizi kuru köklerle alın ve tamamen siyahlarsa kesin.

Renkleri griye meyilli yeşil olmalıdır ve bu nedenle bu renkte değillerse onları yok edin. Ağacın sadece tabanı kalacak ve onu çok iyi temizlemeniz gerekiyor ve biraz makasla kendinize yardımcı olabilirsiniz. Bu noktada sarımsağı alın . Bu bileşen antibakteriyel özelliklere sahiptir ve harika bir antiseptik olduğu için size yardımcı olacaktır.

köksüz orkide

Bir diş sarımsak alın ve bir kaseye koyun. Sıkmak için bir sarımsak presi veya havan kullanın . Bu noktada yarım litre su ekleyin ve kalıntıları gidermek için suyu süzün. Pamuklu bir bez alın, sarımsaklı suya batırın ve bitkinin tüm yapraklarına silin.

Daha sonra bir bardak alın ve bitki sapını dibine yerleştirin ve üzerini kapatana kadar sarımsaklı suyu dökün. Yaklaşık 30 dakika bu şekilde bırakın. Kalan suyun içine vazoya koyacağınız pişmiş toprak tohumları dökün. Ve üzerlerine gazlı bez gibi emiciliği yüksek yumuşak bir bez yerleştirin.

köksüz bir orkideyi canlandırmak

Şimdi bir şişe alın ve kesin, sadece boynu ve dibi elde edin. Birincisi için yaklaşık 5 santimetre, ikincisi için yaklaşık 10 santimetre yeterli olacaktır. Tülbenti alın, sıkın ve orkide ağacının etrafına sarın . Gazlı bezi dar ucundan şişenin ağzına sokun. Altta bunun yerine pişmiş toprak tohumları ve temiz su koyun.

Ardından şişenin diğer tarafı ile kapatın. Bez suyu emecek ve bitkinin tabanını her zaman nemli tutacaktır. Bu şişeyi yaklaşık 2 hafta boyunca serin bir yere koyun ve 2 günde bir yapraklara püskürtün. Kirli olduğunda veya azaldığında suyu değiştirin. 2 ay sonra sonuçları görmeye başlayacaksınız ve kökler 6/7 cm’ye ulaştığında bitkiyi transfer edebilirsiniz .

ev