Avokado: evde yetiştirin! Tohumdan bir ağaç büyütün.

Evde bile küçük bir ağaç yetiştirmek mümkün  ve evde  avokado yetiştirmek de mümkün   .

Evde avokado yetiştirmek için   , sadece bir meyveden harika bir ağaç oluşturmanıza olanak sağlayacak bazı kuralları bilmeniz gerekir.

Bir avukatın avantajlarını ve özelliklerini nasıl elde edebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız   bu sayfa tam size göre.

Doğrudan evinizde yapabilir ve bu yöntem sayesinde gerçek bir tedarik sağlayabilirsiniz.

Yetiştiriciliğin detaylarına girmeden önce bilmelisiniz ki bunu başarmak için yapmanız gereken ilk şey   meyvenin içindeki tohumu çıkarmaktır. Elbette çöpe atmanıza gerek yok ama  akan su ile temizlemeniz ve ardından 4 kürdan ile yapıştırmanız gerekiyor  .

Avokadoyu kürdanla delmek için çok derine inmemeye dikkat etmelisiniz.

 Daha sonra bir cam bardağı suyla doldurmanız ve avokado çekirdeğini kürdanlarla üstüne yerleştirmeniz yeterli  .

Birkaç hafta sonra   tohum filizlenmeye başlayacaktır.

Filiz ortaya çıktığında,  tohumu toprak bir tencereye gömmeniz ve  dibine birkaç çakıl taşı eklemeniz yeterli olacaktır. Açıkçası toprağın organik olması gerekir.

Avokado: Evde bu şekilde yetiştirebilirsiniz

Evde avokado yetiştirmek için  birkaç küçük temel adımı takip etmek gerekir  . Bu çalışmanın sonucu sizi suskun bırakacaktır.

Öncelikle filizlenen tohumu almalı  ve tüm kürdanları dikkatlice çıkarmalısınız  . O zaman onu toprak bir tencereye gömmeniz gerekecek   .

Bu noktada sadece avokado bitkisinin bakımını iyi yapmayı düşünmelisiniz.

 Yetiştiriciliği için su kullanımı önemlidir .

Aslında toprağın çok kuru görünmediğini kontrol etmek  ve aynı zamanda  toprağa çok fazla su dökmemek gerekir   . Aslında mükemmel olmak için toprağın  her zaman dokunulabilecek kadar nemli olması  ve asla çok fazla suyla dolu veya çok kuru olmaması gerekir.

Aslında  toprakta çok fazla su olması  suyun durgunlaşmasına ve dolayısıyla küf oluşumuna neden olabilir  . Ayrıca   avokadoya saldırabilecek sivrisinekleri ve diğer birçok böceği de kendine çekerek yapılan tüm işleri geçersiz kılacaktır.

avokado evde yetiştirin avogado1.jpg yapın

Bitkiyi yetiştirmek için bu avokado ağaçlarının soğuğa pek dayanıklı olmadığını unutmamalısınız   . Avokadoyu korumak için en ideal şey  evinizdeki saksıyı teras veya balkonunuzun tam yanına yerleştirmek olacaktır  . Bu sayede  bitki, sert kış sıcaklıklarına maruz kalmayacak  ve aynı zamanda   yaşamak için ihtiyaç duyduğu güneş ışığını almaya devam edecektir .

Nihayet  bir yıllık bakım  ve özverinin ardından avokado bitkisi nihayet tüm ihtişamıyla ortaya çıkacak.

Tek yapmanız gereken bu sayfada yazılı yönergeleri takip etmeye çalışmaktır.

Süreç  hiç de zor değil, aslında  bahçecilik uzmanı olmayanlar için bile pratik olarak herkesin ulaşabileceği bir yerde.

İhtiyacınız olan her şeyi toplayın ve sevgi ve sabırla evinizde kendi avokado ağacınıza sahip olabilirsiniz.

Yeşil başparmak W.

ev