Press ESC to close

Bahçenizin zeminine gazete koyun: Bu dertten çabucak kurtulacaksınız

Yabani otlar, bitkilerinize ve diğer mahsullerinize hızla zarar verebilir. Neyse ki, onlardan kurtulmak için kimyasal ve herbisit içermeyen bir numara var ve düşündüğünüzden daha kolay.

Kesin olan bir şey var: Sonuçlara çabucak şaşıracaksınız ve bu rahatsızlıktan kurtulacaksınız!

Bir bahçeyi mükemmel durumda tutmak, yabani otların yok edilmesini gerektirir. Ticari herbisitlerin çevreye zararlı birçok ev alternatifi vardır. Ayrıca mahsulünüz için de endişelenmenize gerek kalmayacak, çünkü herhangi bir zarar görmeyecektir.

Bahçelerdeki gazetelerin ne işe yaradığını hiç merak ettiniz mi? Daha güzel bir bahçeye sahip olmanın ve yabani otlardan kurtulmanın etkili bir yolu olduğu ortaya çıkıyor.

Bunlar uzun yıllar hayatta kalabilir. Eğer ısrar ediyorlarsa, bunun nedeni köklerinin sert olması ve onları çekip çıkarsanız bile hayatta kalabilmeleridir. Bu bitkiler sadece çirkin görünmekle kalmaz, aynı zamanda tüm tarlalarınızı da olumsuz etkileyebilir. Neyse ki, yabani otlarla etkili bir şekilde mücadele edilebilir. Bunu yapmanın çok basit ve ucuz bir yolu var. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey biraz gazete.

Bahçenizde yabani otlar mı ortaya çıktı? 

yabani otları çıkarın

Yabani otları çıkarın – spm

Kontrolden çıkan bu bitkiler gerçek bir sorun olabilir. Yabani otları kontrol eden herbisitler,  bitkiler  için her zaman toksiktir ve büyük miktarlarda veya yanlış kullanıldığında toprak üzerinde olumsuz etki yapabilir.

Bu sorunu gidermek için gazete kullanmaya ne dersiniz? Bu malzeme malçlama için idealdir. Üç ila dört katman bırakarak bitkilerin arasına yere yayın. Tüm nemin toprakta kalmasına neden olarak köklerin çürümesine neden olacak çok kalın bir yüzey uygulanmaması önerilir. Gazeteler de tercihen püskürtücülü bir şişeden az miktarda suyla nemlendirilmelidir.

Bahçeye biraz gazete koy

Bahçeye biraz gazete bırakın – spm

Gazete kağıdı, yabani otlara karşı bir varlık

Bu basit ve ucuz yolla, aynı anda birkaç işlevi yerine getiren koruyucu bir günlük katmanı oluşturabilirsiniz. Gazete, bitkilerin arasında istenmeyen yabani otların büyümesini engeller   çünkü güneş ışığına erişimlerini büyük ölçüde azaltır. Ayrıca suyu tutar ve substrattan buharlaşmasını yavaşlatır. Bu nedenle, sıcaklıklar yükseldiğinde mükemmel bir çözümdür!

Gazeteler güvenle kartonla değiştirilebilir. Böylece birden fazla katmana ihtiyacınız olmayacak çünkü sadece bir katman yeterli. Yayılan gazetelerin bahçenizin çekici görünümünü bozacağından mı endişeleniyorsunuz  ? Bu malzemeyi kaplayacak ince bir toprak tabakası, malç, biçilmiş çim veya basitçe dallar koymak yeterlidir. Böyle bir malçlama için siyah beyaz ince kağıt gazete kullanmanın daha iyi olduğunu unutmayın.

ev