Banyonuz hiç bu kadar temiz olmamıştı! Tek ihtiyacınız olan sadece bir mum!

Banyo temizliği kadınların ev temizliği yaparken en büyük zorluklarından biridir. Çoğu mikrop ve bakterinin biriktiği yer burasıdır. Ancak zamanla kaplamalarda kir birikmeye başlar. Bu sizin de başınıza geldi mi? İyi haber şu ki, beyazı eski haline döndürmenin basit bir çözümü var.

Banyonuz hiç bu kadar temiz olmamıştı! Tek ihtiyacınız olan sadece bir mum!

Tek ihtiyacınız olan bir mum  . İlk adım, herhangi bir mağazada bulunabilecek türden basit bir beyaz mum satın almaktır.

Fayansları temizledikten sonra mumun ucunu fayansların yan çatlaklarına sürün. Bunu birkaç saniye tekrarlayın ve sonuçları hemen görmeye başlayacaksınız.

Özellikle duş gibi fayansların suyla en çok temas ettiği alanlara odaklanın. Mum bir tür koruyucu film oluşturacaktır.

Hala sorularınız varsa bu video eğitimindeki  (İngilizce) adım adım talimatlara göz atın  :

Bu ipucu gerçekten çok değerli! Biraz çaba harcayarak banyonuzun yeniden yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Fayansların çatlaklarında biriken kir, kirli ve bakımsız bir ev izlenimi veriyor ancak basit bir mum kullanımıyla burada biriken nem ve kirin etkilerine veda edebilirsiniz.
Özellikle banyodaki duvar karoları da     sürekli suyla temas etmesi nedeniyle kireç biriktirebilir. Kalıntıları gidermenin kolay bir yolu, bir sprey şişesi alıp içini %70 sıcak su ve %30 beyaz sirke ile doldurmaktır. Solüsyon hazırlandıktan sonra doğrudan kireçtaşının üzerine püskürtün ve en az 30 dakika etki etmesini bekleyin.
Bu sürenin sonunda yüzeyleri yumuşak, emici bir bezle silin. Lekeler kaybolmazsa saf sirke kullanın. Daha sonra suyla durulayın ve işte bu kadar!

Bu makaleyi tüm arkadaşlarınızla paylaşın. Bu soruna son vermenin bu kadar kolay bir yolunun olduğunu öğrenince mutlaka mutlu olacaklardır!

ev