Press ESC to close

Bir Bardak Suda Kolayca Yetiştirebileceğiniz 10 Çiçek ve Bitki, Evinizin Daima Kokmasını Sağlıyor

Başarılı bir dekorasyon ve keyifli bir yaşam alanı için bitkiler rakipsiz müttefiklerdir. Girişte, sehpa üzerinde veya pencere kenarında, yeşilin bu dokunuşu her zaman manzarayı büyüler. Ancak birçoğumuz, bakımlarının çok karmaşık olduğunu düşünerek bundan vazgeçiyoruz. Büyümek için sadece bir bardak suya ihtiyaç duyan çok sayıda bitki ve çiçek olduğu için yanıltıcı bir akıl yürütme! Bu yazıda onlar hakkında bilgi edinelim.

İç mekanınıza zarafet ve tazelik dokunuşu getirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yetiştirmesi kolay bu bitkileri bildiğiniz sürece evinizi aydınlatmak çocuk oyuncağı olacak. Aslında botanik konusunda uzman olmadan da ortamınıza renk katmak oldukça mümkün. Ve bu, her zaman elimizin altında olması için kendimizi yetiştirmekten faydalanacağımız mutfaktaki faydalı bitkiler için de geçerlidir!

Bugün sizlere sunduğumuz çiçek ve bitkilerin bakımı da son derece basit çünkü sadece bir bardak ve biraz suya ihtiyacınız olacak. Tercihlerinize uyum sağlayacak çok sayıda seçeneği keşfetmek için burada 10 tane var.

1. Sümbül

sümbül
İç mekanımızı aydınlatmak için ideal olan sümbül, basit bir cam kapta yetiştirilebilir. Ancak ampulü suyla temas etmemesi gerektiği için doğru tekniği kullanmaya dikkat edin. Bu amaçla, vazonuzun (veya bardağınızın) dibine birkaç çakıl taşı koymanız ve ardından ampulleri suyun birkaç milimetre aşağıda olduğundan emin olarak yerleştirmeniz önerilir.

2.Laleler

laleler

Lalelerinizi yetiştirmek için bir vazo daha uygun olabilir. Bu çiçeklerin gövdeleri oldukça uzun olduğu için gelişmek için yükseklikleri boşluğa ihtiyaç duyacaktır. Evde çiçek açtıklarını görmek için ampullerini biraz suya koymanız yeterli!

3. nergis zambağı

nergis zambağı

İlke, sümbül ile aynıdır. Nergis zambağının ampulünü, tabanının sadece suyun yüzeyine değeceğinden emin olarak yerleştirin. Bir taban sağlamak için dar bir vazo veya çakıl taşları kullanabilirsiniz. Ardından bitkiyi çok aydınlık bir yere yerleştirmeden önce bir hafta sıcak tutun.

4. Sarımsak

Sarımsak

Büyümek için, baklaları bir bardak suya koyun, sivri kısmın yukarı baktığından emin olun. Tek yapmanız gereken güzel kökler elde etmek için çimlenmesine izin vermek! Bunlar daha sonra mutfakta kullanmak isterseniz toprağa ekilebilir.

5. Çin lahanası

Çin lâhanası

 

Teknik çok basit. Lahananın kalbini alın ve biraz suya koyun. Suyu düzenli olarak değiştirdiğinizden emin olarak kabınızı güneşli bir yere koyun. Birkaç gün sonra küçük yapraklar görünecektir.

6.Yeşil soğan

yeşil soğan

Onu el altında tutmak için müthiş bir numara. Soğanın yeşil kısmını tükettikten sonra beyaz soğanı ve kökleri bir miktar su ile birlikte bir bardağa koyun. Sapların tekrar büyüdüğünü görmek sadece birkaç gün sürecek!

7. Nane

nane

Evde yetiştirmek için, yaprakları gövdeden çıkarın ve içinde yaklaşık 3 santimetre su bulunan bir bardağa koyun. Kabınızın güneşe maruz kaldığından emin olun ve suyunu düzenli olarak değiştirin.

8. Havuç

havuçlar

Havuç uçlarınızı canlandırmak oldukça mümkündür. Bunu yapmak için, bir santimetre çıkıntı bırakarak suya batırın. Cam kabınızı örtün ve güneşe maruz kalacak bir yere koyun. Küf oluşumunu önlemek için suyu 48 saatte bir değiştirin ve güzel yumuşak ve gevrek üstlerin görünümünü gözlemleyebileceksiniz!

9. Fesleğen

reyhan

Elinizde fesleğen olması çok basittir. Bitkinin kesimlerini güneşe maruz kalan bir bardak suya koyun. Birkaç gün sonra küçük kökler oluşacaktır. İyi geliştikten sonra bunlar toprağa ekilebilir.

10.Biberiye

Biberiye

15 santimetrelik bir dal kesin ve alt kısımdaki yaprakları çıkarın. Bir bardak suya, tercihen güneşli bir yere koyun. Birkaç hafta sonra güzel sürgünlerin ortaya çıktığını görmek için su her gün değiştirilmelidir.

ev