Bitki yaprak bitlerinden kurtulmak istiyorsanız bu tozu kullanmalısınız. Onları tamamen ortadan kaldırmak için üzerine serpin. Aşağıda, kullanmanız gereken doğal ürünü keşfedeceksiniz.

Bitki yaprak bitleri

Yaprak bitleri genellikle bitkilere saldırır. Bunlar can damarı emerek kendilerine bağlanan böceklerdir. Ancak onları canlı tutmak için, etkilenebilecek ve sağlığını kaybedebilecek bitkinizin hayatını tehlikeye atarlar. Aslında yaprak bitleri bitki ölene kadar devam eder.

Çok küçüktürler ve bazen onları tanımlamak gerçekten zordur . Tam da bu nedenle zamanında müdahale etmek çoğu zaman mümkün olmuyor. Bitkiler üzerindeki istila çok hızlı olabilir ve bu nedenle bitkilerin bu küçük böcek tarafından saldırıya uğramaması önemlidir.

Bitki yaprak bitleri

Ancak aslında bitkinizin sağlığını etkilemeyen, kullanabileceğiniz doğal bir içerik var . Yaprak bitleri gelmeden önce sadece bir koruma olarak kullanmayı da düşünebilirsiniz. Bu, zaten evinizde mutfakta bulabileceğiniz bir tozdur. İşte bitkilerden yaprak bitlerinden nasıl kurtulacağınız.

Yaprak bitlerine elveda: bu malzeme sizin için yeterli

Yaprak bitleri söylediğimiz gibi bitkilere yuva yapıp onları öldürebilir ama önceden müdahale etmek mümkündür. Bugün size sunduğumuz yöntem gerçekten etkilidir ve sadece yaprak bitleri için değil, aynı zamanda parazitler, tahtakuruları ve böceklerle mücadelede de etkilidir. Hiç para harcamadan bu hazırlığı hemen yapabilirsiniz.

İhtiyacın olan şey biber tozu. Bu, böcek ilacı olarak çalışan alkaloid kapsaisin içerir. Bu tozun bitki ile temas eden haşereleri ve yaprak bitlerini uzaklaştırmada ve öldürmede çok etkili olmasının nedeni budur. Şimdi onu nasıl kullanmanız gerektiğini görelim.

Biber tozu

Tek yapmanız gereken bir litre ılık su almak ve içine yarım çay kaşığı pul biber eklemek . Toz tamamen eriyene kadar bu ikisini iyice karıştırın. Daha sonra ürünün bitkilere daha iyi yapışmasını sağlamak için birkaç damla hassas doğal sabun ekleyin.

İyice karıştırdıktan sonra bu solüsyonu 48 saat bekletin. İki gün geçtikten sonra solüsyonu süzün. Olduğu gibi veya ilave su ile seyreltilmiş olarak kullanabilirsiniz. İlk kez kullanılıyorsa, bu konsantre çok güçlü olduğu için ikinci çözümü tercih etmek daha iyidir. Bitki ihtiyaç duyduğunda püskürtün.

Bu parazitlere karşı diğer ilaçlar

Yaprak bitlerini bitkilerden her zaman doğal bir şekilde yok etmek için başka çareler de vardır. Aslında, biber tozuna alternatif olarak şu ürünleri kullanabilirsiniz:

  • Neem Yağı : Bitkilere uygulanabilen doğal bir insektisittir. Bitkiyi ilaçlamaya ve yaprak bitlerini öldürmeye gider. Bunların yayılmasını da engeller.
  • Marsilya sabunu : Sabun ve su karışımı kullanarak bitkinin yapraklarına püskürtmek bu zararlıları öldürür ve yayılmalarını engeller.
Yaprak bitleri için diğer ilaçlar
  • Soğan : 500 ml su ve iki soğanın kabuğu ile bir soğan suyu hazırlayın. Soğumaya bırakın ve elde edilen solüsyonu süzün ve bitkilere püskürtün.

Son olarak, bitkide saksı ile bitkinin gövdesi arasında yarı yolda sarımsak dişlerinin bir bitkisi olan sarımsak vardır . Bu bir böcek ilacı olarak çalışır.

ev