Her bitkinin hızlı ve bol miktarda büyüyebilmesi için ona belirli bir tür su sağlanması gerekir. Daha ne eklenmesi gerekiyor? Tüm detayları burada bulabilirsiniz.

Verandanızda veya balkonunuzda bir bahçeniz veya çok sayıda bitkiniz varsa, gür ve sağlıklı büyüme için bakımın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Aslında tüm bitkiler, ekimi ve büyümesi sırasında yeterli gübreye ve detaylara dikkat gerektirir.

Birçok bitki günde saatlerce doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duyar. Diğerlerinin gölgeli bir noktaya ihtiyacı var. Sulama aynı zamanda herhangi bir bitkinin büyümesinde de temel bir rol oynar. Aslında, özellikle yılın en sıcak aylarında sık sık sulamaya ihtiyaç duyarlar.

Kuru ve çok sıcak koşullarda bol su verilmesi şarttır. Bu nedenle tüm bitki ve ağaçların kökleri için çok tehlikeli olan su birikimini önlemek için toprağın da iyi drenajlı olması gerekir.

Bazı durumlarda suya başka bir spesifik bileşenin eklenmesi de mümkündür. Suya doğru şekilde eklendiğinde hangi elementin bahçenizdeki herhangi bir bitkinin yemyeşil çiçeklenmesini sağlayabileceğini öğrenelim. Burada bu konuda bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız.

Bu özel su ile her bitkinin çiçek açmasını sağlayın

Bitki büyümesini ve çiçeklenmeyi iyileştirmek için doğru toprağın kullanılması ve yeterli gübrelemenin sağlanması önemlidir. Aslında bitkilerin sağlıklı, güçlü ve gür büyümeleri için bazı besinlere ihtiyaçları vardır. Bitkilerin doğru şekilde yetiştirilmesi ve büyümesi için kalsiyum, potasyum, demir, magnezyum, vitaminler ve diğer mineral tuzlarının varlığı gereklidir.

Yeterli gübre ve bol sulama, optimum bitki çiçeklenmesi için ideal koşullardır. Ancak bu yazımızda bahçede kullanılması pek işe yaramayan bir malzemenin inanılmaz özelliklerini keşfetmenize izin vereceğiz.

Sütle ilgili. Bu ürünün küçük bir miktarı, bitkilerinizin olağanüstü verimliliğini ve her zaman bol çiçeklenmesini sağlamak için yeterlidir. Süt ayrıca bitkilerin sağlığını tehdit eden tehlikeli zararlıları ve böcekleri de uzaklaştırır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi süt, doğru dozajda su ile karıştırılır. Sonuç, bitkileriniz için tamamen doğal organik gübre olarak ideal olan “özel” bir sudur.

Uygun organik gübre, alt tabakayı doğal olarak yeniden etkinleştirerek bitkilerinizin çiçeklenmesini ve büyümesini artırır. Bitkilerinizi sulamak için bu özel su türünün nasıl yapılacağını keşfedelim. Detaylar burada.

Suyla karıştırılmış süt: bitkileriniz için en iyi organik gübre

Süt, bitkilerinizin büyüyüp çoğaldığı toprak için çok değerli elementler olan birçok mineral tuz ve vitamin içerir. Kalsiyum, fosfor, potasyum ve nitrojenden bahsediyoruz. Çiçeklenme tamamen garantilidir ve çok daha uzun sürer. Öncelikle bir kaba yaklaşık 10 mililitre süt dökmeli, ardından 500 mililitre su eklemelisiniz.

Sütün bitkilerde kullanımı.

Bu bileşik iyice karıştırıldıktan sonra en az 30 günde bir tüm bitkilerin toprağına eklenir. Kökler her zaman sağlıklı kalır ve tüm bitkiler hızlı ve güvenli bir şekilde yeniden çiçek açar.

Ancak sütün bitkiler için tek kullanımı bu değildir. Aslında bu element, bitkilerin doğal gelişimi için tehlikeli olan parazitlerin ve diğer böceklerin ilaçlanmasında da çok önemli bir rol oynar.

Daima önceki dozlardaki süt ve suyu kullanarak, püskürtücüyle bir kaba koyabileceğiniz karışımı elde edersiniz. Bu noktada sütle karıştırılmış bu suyu doğrudan tüm bitkilerin yapraklarına püskürtebilirsiniz.

Aslında süt doğal bir fungisittir ve yalnızca bitkilerinizin yapraklarındaki mantarları ve küfleri yok etmekle kalmaz. Bu ürün aynı zamanda akarları, yaprak bitlerini ve diğer benzeri tehlikeli zararlıları bitkilerinizden uzak tutabilen mükemmel bir doğal böcek ilacıdır. Aslında laktoz tüm bu yabani otlar için zehirli bir maddedir.