Yemyeşil ve cömert bir çiçek için ideal malzemeyi keşfetmek ister misiniz? Burada her zaman parlak renkler ve her zaman mükemmel çiçekler elde etmek için ideal sulama tekniğini bulacaksınız.

Herkes balkonunda ya da bahçesinde yemyeşil çiçeklere sahip olmanın hayalini kurar. Yemyeşil çiçeklenmenin sırrı hiç şüphesiz toprağı mümkün olduğu kadar iyi gübrelemek ve yeterli besin maddesini sağlamaktır. Büyümesi için gereklidirler ve her zaman zengin ve coşkulu çiçeklenmeyi garanti ederler.

Çiçeklenmeyi artıran ve bitkilerin her zaman sağlıklı olmasını garantileyen gübreler şüphesiz fosfor, potasyum ve azot bazlı gübrelerdir. Akılda tutulması gereken çok önemli bir husus, her bitkinin farklı çiçeklenme zamanlarına sahip olması ve türe bağlı olarak değişen koşullarda en iyi şekilde büyümesidir.

Aslında her bitkinin doğru ışık ve su koşullarına ihtiyacı vardır. Bazı bitkiler doğrudan güneş ışığını tercih ederken, diğerleri ışığa ancak hafif gölgeli bir yere ihtiyaç duyar. Bu nedenle çoğu bitki, özellikle yılın en sıcak aylarında çok fazla suya ihtiyaç duyar.

Sulama için günün en iyi zamanı gecedir. Kökler yanma tehlikesiyle karşı karşıya değildir ve suyu mümkün olduğu kadar iyi emmek ve ertesi güne “hazır” olmak için bütün geceye sahiptirler.

Bu yazımızda tek bir hareketle yemyeşil çiçekler elde etmenizi sağlayacak özel bir teknik sunuyoruz. İşte ihtiyacınız olan malzeme. Balkonunuzda veya bahçenizde gerçekten suskun kalacak ve çiçek ve renk patlamasının keyfini çıkaracaksınız.

Bitkilerinize gür ve bol çiçek açmanın yolları: işte ayrıntılar

Bahçecilik hobisi giderek daha popüler hale geliyor. Aslında belirli bitkilerin veya bahçenin küçük bir alanının etkili bir şekilde bakımını yapmak için alanında uzman veya profesyonel olmanıza gerek yoktur. Aslında asıl önemli olan, birçok küçük ve kesin adım atmak ve yeşil alanınızın bakımına zaman ve tutku harcamak olacaktır.

Yemyeşil çiçekler: onları balkona nasıl koyabilirim?

Bitkiler hem saksılarda hem de “serbest” bir yerde, örneğin bahçede yetiştirilebilir. Her durumda, daha önce de belirtildiği gibi, onlara, esas olarak gübrelemeye, ayrıca ışık ve su koşullarına bağlı olan yeterli büyüme koşullarının sağlanması çok önemlidir.

Bitkiler için iyi bir gübreyi kendiniz hazırlamak da mümkündür. Kullanabileceğiniz doğal gübreler arasında muz kabukları, kahve telvesi, kurutulmuş yapraklar, ısırgan otu masrası, yumurta kabukları ve benzeri birçok ürün yer alır.

Bu nedenle toprağı doğal yollarla gübrelemenin ve tehlikeli kimyasalların ve kirleticilerin kullanımından kaçınmanın birçok yöntemi vardır.

Bitkilerinizin gelişmesi için “sihirli” içerik

Daha önce de belirttiğimiz gibi, sürekli sulama ve gübreleme bitkilerinizin en iyi şekilde büyümesi için temel unsurlardır. Bugün sizlere sunduğumuz malzeme her zaman yemyeşil ve cömert çiçekleri çok basit, pratik ve ekonomik bir şekilde elde etmenizi sağlar.

  • Mısır nişastası

Ayrıca bu bileşen, tehlikeli parazitlerin ve diğer zararlıların varlığıyla daha iyi mücadele eder. Bunun yerine bitkilere “iyi bakteri” denilen, yani probiyotik adı verilen mikroorganizmaları sağlayabilecek. Bitkilerin gelişimini ve çiçeklenmesini arttırırlar.

Malzeme olarak mısır nişastasına ihtiyacınız olacak. Aslında mutfakta sadece sos veya çorba gibi belirli tariflere doku eklemek için kullanılamaz, aynı zamanda bahçecilik için de çok faydalıdır. Ne yapmalısın? Burada mısır nişastasını bitkileriniz için en iyi şekilde nasıl kullanabileceğinizi açıklıyoruz.

Bir litre suya büyük bir kaşık dolusu mısır nişastası ekleyin. Nişastanın suda çözünmesi için her şeyi iyice karıştırın. Bu basit hareketle bahçenizdeki veya balkonunuzdaki bitkilerinizin toprağını sulamak ve gübrelemek için mükemmel bir çözüm yaratmış olacaksınız.

Bu işlem zararlıları uzak tutar ve bitki ve çiçeklerin uyarılmasını ve büyümesini arttırır. Kısa sürede ilerlemeyi fark edeceksiniz.