Bu, yalnızca tüm odalara koku vermekle kalmayan, aynı zamanda sivrisinekleri odalardan kalıcı olarak uzak tutan bir ev ilacıdır.

Evin her yerine mükemmel bir koku yaymanın yanı sıra sivrisinek saldırılarını da yenen ev ilacı . Bu nasıl mümkün olaiblir? Kendin yap uzmanları, temizlik uzmanlarıyla bir araya gelerek benzersiz ve tamamen doğal bir şey yarattı. Estetik açıdan hoş bir şey yaratmanın yanı sıra ev içi refahı geri kazanmaya yardımcı olabilecek bir şey yaratarak bir araya gelen bileşenler . Nasıl yapıldığını birlikte öğrenelim mi?

Evi parfümlemek için çare: malzemeler

Ev koku ilacı , sağlık uzmanları ve kendin yap uzmanları tarafından geliştirilmiştir. Aslında, benzersiz ve aynı zamanda bakması güzel bir şey yaratmak için bazı tamamen doğal içerikleri düşünmek yeterlidir. Odaları değerli kılmak ve parfümlemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ancak dikkatli olun, bu yöntem sivrisinekleri uzak tutmak için de idealdir ve gerçek bir kovucu görevi görür.

Dikkate alınması gereken bileşenler şunlardır:

  • 1 büyük limon;
  • 1 küçük limon;
  • karanfil çiçekleri;
  • bambu çubuklar;
  • 2 beyaz mum.
karanfil ve limon

Karanfil ve limon, benzersiz bir doğal yöntem elde etmek için özelliklerini bir araya getirir. Sadece antibakteriyel etki değil, aynı zamanda dezenfekte edici , itici ve tüm evi parfümlemek için mükemmel. İki malzemeyi bir araya getirmek için karanfil fotoğrafta görüldüğü gibi limon posasına yerleştirilecektir. Ve daha sonra? Ev yöntemini oluşturma süreci kolay ve eğlencelidir.

Sivrisinekleri uzaklaştırın ve odaları parfümleyin: prosedür

Endüstri uzmanlarının gösterdiği gibi prosedür aşağıdaki gibidir:

  • Büyük limonu alın ve düz bir yüzeye oturacak şekilde kapağını çıkarın. Ayrıca iki parçaya kesilmesi gerekecek;
  • Karanfilleri, her iki tarafta bulunan tüm alan boyunca posaya yerleştirin.

Karanfille zenginleştirilmiş iki limonu yere koyun . Sonra mumları alın, küçük olacak şekilde bir parça kesin ve limonun orta kısmına yerleştirin. Hemen ardından bambu çubukları alın ve mevcut her limon parçasına 4 tane koyun.

Bu noktada küçük limon ikiye bölünür ve daha sonra bir kapak oluşturacak şekilde yapıya eklenir.

evi kokulandırmanın çaresi

Mumu yakmanın ve gösterinin tadını çıkarmanın zamanı geldi . Bu küçük doğal fenerler, limon özü ve karanfiller ısıtıldıkça evin her yerine nefis bir koku yayar. Sadece bu da değil, bu koku çoğu böcek tarafından sevilmez. Bu, sivrisineklerin salınan aromadan rahatsız olarak birkaç saniye içinde kaçacağı anlamına gelir.