Bu numara ile zemin günlerce parlayacak: evin etrafındaki lekeleri ve çizgileri unutabilirsiniz. İşte ev temizliğinde sizi kurtaracak çözüm. Artık onsuz yapamayacaksın.

Ayrıca her gün lekeli ve çizgili zeminlerle mücadele ediyorsanız endişelenmeyin. Sizin için doğru olan çözüme sahibiz. Bu hile ile zemin günlerce parlayacak . Nasıl devam etmeniz gerektiği aşağıda açıklanmıştır.

Lekeli ve çizgili zeminler: işte etkili temizlik için çözümler

Yerleri yıkamak, kendimizi günlük olarak yaparken bulduğumuz ve temiz ve düzenli bir eve sahip olmak için ev rutininin bir parçası olan şeylerden biridir . Zemini cilaladıktan sonra bile, sanki hiç temizlememişiz gibi kaç kez uzaktan haleler ve lekeler fark ederiz ?

Zemin temizliği

Ne yazık ki, çabalarımızı hemen boşa çıkaran toz, kir ve kırıntılar oluşur. Diğerleri gibi siz de temizlemeden önce su ve bezle süpürürseniz , size mükemmel bir iş çıkardığınızı söyleriz.

Fakat fazla vaktiniz yoksa veya elektrikli süpürgeniz bozulduysa bu sorunları nasıl çözebilirsiniz? İşte sizi kurtaracak çözüm geliyor. Bu ikili numara ile zemin günlerce parlayacak . Evin etrafındaki lekeleri ve çizgileri unutabilirsiniz. İşte size açıkladığımız ve artık onsuz yapamayacağınız sır .

Bu hile ile zemin günlerce parlayacak: garantili sonuç

Günlerce temiz ve parlak bir zemine sahip olmak için çözüm mü arıyorsunuz ? O halde bu makaleyi okumaya devam edin. Bugün tüm evi zahmetsizce ve mükemmel sonuçlarla temizlemenin yolunu keşfedeceksiniz.

Size açıklamak üzere olduğumuz bu sır , evde sıkıcı ev temizliği için harcanan zamanı azaltmanıza yardımcı olacaktır. Temizlik rutininizi değiştirecek sırrı öğrenmeye hazır mısınız ? Öyleyse hemen başlayalım.

Parlak porselen taşlı bir zemine sahip olup olmamanız önemli değil: size birazdan anlatacağımız bu çözüm her tür karoya uyum sağlar . Öncelikle 3 litre su  eklediğiniz bir kovaya 25 ml bulaşık deterjanı dökün .

Daha sonra talk pudrası içeren bir kap, bir avuç kaba tuz ve çamaşırlarınıza parfüm vermek için kullandığınız bir ölçü yumuşatıcıyı karıştırın . Bu noktada eski veya kullanılmış ya da artık kullanmadığınız bir gömlek alın.

Bununla ne yapacaksın? Süpürgenizin üzerinden geçirmeniz ve fırçanın kıllarını onunla kaplamanız gerekecek . Bu noktada tek yapmanız gereken eski gömleğin kapladığı süpürgenizi yukarıda saydığımız malzemeleri içine döktüğünüz kovaya batırmak ve yerleri yıkamaya başlamak .

Tüm noktaların (ve hatta en küçük halelerin) karolarınızdan kaybolduğunu göreceksiniz . Sadece birkaç dakika içinde sadece temiz ve parlak değil aynı zamanda parfümlü bir zemine sahip olacaksınız.

Temiz zemin

Kovaya döktüğünüz talk pudrası ve yumuşatıcı, fayansların kokmasını ve temizleyicinin yağını alıp cilalamasını sağlayacaktır . Tuz ise sıvıları emme ve en inatçı lekeleri bile çıkarma yeteneğine sahiptir . Bu çözüm gerçekten çok kullanışlı ama her şeyden önce ekonomik.

Aslında gördüğünüz gibi, bunu yapmak için zaten evinizde bulunan ürünleri kullanabilirsiniz . Ancak yerleri yıkamaya geçmeden önce, karoların üzerinde mutlaka bulunacak kırıntıları, kirleri veya yemek artıklarını temizlemek için süpürmenizi tavsiye ederiz.

Yine elektrikli süpürgeniz yoksa, geleneksel şekilde süpürge kullanmak yerine, sizin için akıllı bir çözümümüz daha var. Süpürgenizin kıllarını plastik bir torbaya sarın ve süpürmeye başlayın.

Bu sayede zarfın yapıldığı malzemenin yerdeki toz, saç ve kiri bir mıknatıs gibi çekeceğini göreceksiniz . Daha sonra aldığınız eski gömleği yukarıda belirtilen tüm malzemeleri içeren kovada ıslatıp süpürgenize bağlayın ve yerleri ovmaya başlayın. Elde edeceğiniz sonuçlar olağanüstü olacaktır.

Açıkçası , çok kısa sürede ve minimum çabayla temiz ve parlak bir eve sahip olmanıza yardımcı olabilecek başka ürünler de var . Örneğin beyaz sirkenin tüm yüzeyleri dezenfekte edip temizleyebileceğini biliyor muydunuz?

Özellikle seramik zeminler için idealdir . Öte yandan, porselen karo yerine ahşap bir zemine sahipseniz ne yapmalısınız? Yine sizin için bir çözümümüz var.

Yukarıda belirttiğimiz malzemelere ek olarak bir ölçü zeytinyağı da eklemeniz gerekecek . Evet, doğal bir yağ olan bu ürün zemininizi çizilmelere ve yüzeysel yaralanmalara karşı koruduğu gibi parlaklık ve temizlik de kazandırmaktadır.