Soyunma odalarındaki sonsuz çizgilerle mağazalarda kıyafet denemekten çabucak vazgeçebiliyoruz. Bazen, pantolon ya da kot pantolon giymek için mağazada kıyafetlerini çıkarmak zorunda kalmak, sığmayacağından korkarak tembellikten başka bir şey değildir.

Giyinme odalarının sonsuz sıralarında zaman kaybetmemek için alışveriş seanslarınız sırasında pantolon bedeninizi kontrol etmenin kesin bir yolu var.

Denemeden bir pantolon bedeninin size uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Soyunma odası kuyruklarında zaman kaybetmemek için denemeden pantolonun bedeninin size uygun olup olmadığını bu yöntemle öğrenebilirsiniz. Artık alışveriş yaparken genellikle hoş olmayan bir geçit olan soyunma odasından geçmeniz gerekmeyecek. Aynaların size en iyi şekilde avantaj sağlamaması ve ışığın olmaması nedeniyle kabinlerden çıkarken çoğu zaman özgüveninizi kaybedersiniz. Bu dramadan kaçınmak için, soyunma odası kutusundan geçmeden pantolonunuzun boyutundan emin olmak için ilk ipucu.

alışveriş pantolonu

– Pantolon bedeninizi öğrenmek için boyun çevrenizi kullanın

“Boyun kesmek” olarak da bilinen gerdanlık yöntemi, sosyal ağlarda, özellikle  TikTok’taki influencerlar tarafından çokça işlenen   ve yorumlanan bir hiledir . Bu aslında bir sonraki alışveriş seanslarınızda sizin için çok faydalı olabilecek eski bir numaradır.

Düğmeli pantolonu alın ve bu pantolonun beli ile boynunuzu kolye gibi sarın. İki uç birbirine dokunursa, boyut mükemmel bir şekilde uyuyor. Öte yandan, eğer birbirlerine değmiyorlarsa veya tam tersine, boynunuzda bir miktar kumaş kalmışsa, bu beden pantolonlar size göre değildir.

mağazada kot pantolon arayan kadın

Denemek zorunda kalmadan pantolon bedeninizi öğrenmek için diğer püf noktalarını keşfedin

Yukarıda bahsedilen yöntemi denedikten sonra, pantolonun morfolojinize uygun olup olmadığını anlamak için soyunma odasının rahatsızlığını önlemek için başka bir teknik de uygulayabilirsiniz.

– Pantolonun tam olarak oturup oturmadığını belirlemek için kol çevrenizi kullanın.

Bu diğer ipucu, satın almak üzere olduğunuz pantolonun bedeninize uygun olup olmadığını bilmenize yardımcı olacaktır. Sadece yumruğunuzu sıkın ve önkolunuzu dirseğinizden yumruğa düğmeli pantolonun kemerinin içine sokun. Eliniz ve ön kolunuz pantolonunuzun bel kısmına boşluk bırakmadan kolayca sığıyorsa, pantolon veya kot pantolon size uyar.

pantolon ölçmek

– Kalçalardaki pantolonun boyutunu ölçmek için omuzlarınızı kullanın

Bazı kadınlar alışverişe   çıktıklarında genellikle bu sorunla karşılaşırlar , bellerine uygun ama kalçalarına uygun olmayan pantolonlar bulurlar. Yani onlar için daha kolay hale getirmenin bir yolu var. İlk önce bir omuzdan diğerine olan mesafeyi santimetre cinsinden ölçün. Ardından kalçanın en geniş kısmını bulun ve sırayla ölçün. Eğer iki ölçü uyuşuyorsa veya pantolonun kalça ölçüsü belirgin şekilde büyükse, pantolonunuzu giymekte sorun yaşamazsınız.

Denemeden pantolonun uzunluğunun size uygun olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Ayrıca almak üzere olduğunuz pantolonun boyunun bedeninize   uygun olup olmadığını öğrenmenin de bir püf noktası var . Tek yapmanız gereken, pantolonun iki ucunu ellerinizin arasına alarak iki elinizi mümkün olduğunca dışarı doğru uzatmak. Çenenizin üstünde veya çok altındaysa, çok kısa veya çok uzun olacaktır. Mükemmel uzunluk çenenizin hemen üzerinde olmalıdır.

Artık mağaza alışverişlerinizde hayatınızı kolaylaştıracak ipuçlarını biliyorsunuz. Alışverişlerinize!

ev