Hafta sonu ailenle ya da sevgilinle vakit geçirmeyi düşündün mü? Ancak planlarınız beklenmedik bir şekilde suya düşer ve zamanınızın çoğunu temizlik yaparak geçirirsiniz. Böyle bir durumdan kaçınmak ve sonunda gerçekten yapmak istediğiniz şeye zaman ayırabilmek için, internette dolaşan ve hayatı çok daha kolaylaştıran en son ev ipuçlarının farkında olmalısınız. Bunlardan biri bulaşık süngeri ile ilgilidir.

Bulaşık süngerinin sadece tek yönlü kullanılabileceğini düşündüyseniz, tekrar düşünün çünkü size çok az kişinin bildiği bir numara göstereceğiz.

Bulaşık süngerinde neden bir delik açmanız gerekiyor?

Bulaşık süngeri kullanmanın birkaç yolu vardır  . Prensip olarak çoğumuz bulaşıkları yıkamak için sadece mutfak süngerleri kullanırız ve bittiğinde çöpe atarız. Şimdi bunları farklı şekilde kullanabilirsiniz. Ama nasıl ?

Bir mutfak lavabosunda bulaşık süngeri

  • Bulaşık deterjanını boşa harcamayın

Bu numara  süngerin ortasında bir delik açmayı içerir . Bazılarınız zaten şu soruyu soruyor: Ne işe yarar? Bulaşıkları yıkarken, bulaşık deterjanının lavabonuzun içinde veya üzerinde bıraktığı pislik ve izlerden bir noktada rahatsız olduğunuzdan şüpheniz olmasın. Peki,  böyle bir durumla karşılaşmamak ve paradan tasarruf  etmek için bulaşık deterjanını süngerinizin ortasına açacağınız deliğin içine dökmeniz yeterli olacaktır. Bu, çok az miktarda bulaşık deterjanı kullanmanıza ve lavabonuzu temiz tutmanıza olanak tanır.

Bulaşık süngeri ile bulaşıkları yıkamak

  • Bakterilerin çoğalmasını sınırlayın

Bulaşık süngerinizin temizlendiğinde bile milyarlarca bakteri barındırabileceğini biliyor muydunuz   ? Bulaşık süngeri gözeneklerinin içinde sıkışan yiyecek kalıntılarına ek olarak sürekli nemli kalır ve bu da onu  gerçek bir bakteri yuvası yapar .

Süngerin ortasına delik açtıktan sonra bulaşıkları yıkadıktan sonra musluğa takabilirsiniz. Bu numara sayesinde, düzgün bir şekilde kuruyabilecek ve her zaman temiz kalacaktır, bu nedenle bakteri yayma riskini sınırlayacaktır.

Hayatınızı Kolaylaştıracak Diğer Kullanışlı Bulaşık Süngeri Kullanımları

Bulaşık süngeri, çatal bıçak temizlemenin yanı sıra başka amaçlar için de kullanılabilir. Verimliliği ve kullanışlılığı ile sizi şaşırtmaktan vazgeçmeyecektir.

  • Meyve ve sebzelerinizin ömrünü uzatın

Buzdolabınızın meyve veya sebze çekmecesine birkaç kuru sünger koyun, ardından yemeğinizi oraya koyun. Bu , meyve ve sebzelerinizin ömrünü uzatacak olan nemi emmeye yardımcı olacaktır.

  • Buzdolabındaki kötü kokuları absorbe edin

Buzdolabınız hoş kokudan çok uzak mı kokuyor? Çözüm basit. Sadece nemli bir bulaşık süngeri alın, üzerine kabartma tozu serpin ve  buzdolabınıza koyun Bununla birlikte, yiyeceklerin yanına yerleştirmekten kaçının . Bu hile hem buzdolabınızı ferahlatacak hem de kötü kokulardan kurtulacak!

Kötü kokan buzdolabı

Bu hilelerle bulaşık süngerinizi bir daha asla aynı şekilde kullanmayacaksınız. Şüphesiz günlük hayatınızı kolaylaştıracak bu teknikleri benimsemekten çekinmeyin.

ev