Uzmanların sırları ve tavsiyeleri, banyoyu temizlemek ve uzun süre güzel kokulu hale getirmek için her zaman yararlıdır.

Bu malzeme ile temiz banyo

Herkesin istediği bir hafta boyunca banyoyu temizleyebilmek ve güzel kokmasını sağlayabilmektir . Dolaşımdaki ürünlerle tüm bu avantajları elde edemezsiniz çünkü her birinin kullanım amacı farklıdır. Bu nedenle temizlik uzmanları, bazı temel ürünleri karıştırarak evde kendin yap deterjan yapmayı düşünmüşlerdir. Siz ne alırsınız? Banyo armatürlerinin komple temizliği için mükemmel bir deterjan, parfümlü ve dezenfekte edici. Nasıl alacağınızı birlikte öğrenelim.

DIY banyo temizleyicisi: malzemeler

Kendin yap her zaman mükemmel bir uzlaşmadır , özellikle birden fazla hedefe ulaşabilecek temizleyiciler olmadığında. Komple temizlikten, tüm vitrifiyelerin hijyenine ve bir hafta boyunca kalan mükemmel parfüme kadar.

Bu tür bir ürüne sahip olmak için az para harcayarak doğrudan evde şu malzemelerle bir tane oluşturun:

  • Çamaşır tozu – 3 yemek kaşığı;
  • kaynar su – 500ml;
  • Bulaşık deterjanı – 300ml;
  • Lavanta zemin temizleyici – 300ml
  • Su – 1 litre;
  • ince tuz – 2 yemek kaşığı.
kendin yap temizleyici

İki farklı adımda ilerleyin . Öncelikle bir kase alın ve içine çamaşır tozunu, ardından kaynayan suyu koyun.

Bulaşık sabununu dökmeden önce iyice karıştırın . Tüm malzemeleri birlikte karıştırın ve lavanta kokulu zemin temizleyiciyi ekleyin.

Başka bir kap içerisine 1 litre su dökün ve 2 yemek kaşığı ince tuzu yukarıdaki madde ile karıştırarak eritin. Tüm bileşenler bir araya gelir ve karışır, böylece kendin yap banyo temizleyicisi yapılır.

Temizleyici nasıl kullanılır? Uzman tavsiyesi

Banyo armatürlerini temizlemek için klasik bir şişeye veya spreyle dökmek üzere 2 litre deterjan hizmetinizdedir . Nasıl kullanılır? Hem çok basit hem de ucuz.

İlk önce, doğrudan yüzeylere veya önceden nemlendirilmiş bir süngere bol miktarda püskürterek lavaboyu temizleyin. Tüm lavabo boyunca geçirilir, ortamı dezenfekte eder ve parfümler ve ardından ılık suyla iyice durulanır.

Banyoyu temizle

Aynı şey duş, küvet ve tuvalet için de elde edilen deterjanın daha sonra iyice durulanacak yüzeylere geçirilmesiyle olur. Tuvaletin sadece dış yüzeylerine değil, aslında içine de DIY maddesi püskürtülebilir.

En az 5 dakika etki etmesi için bırakın ve ardından kiri, yağı ve bakterileri temizlemek için fırçayı kullanın. Tuvaleti yıkayın ve iki veya üç günde bir tekrarlayın.

Banyo genelinde temizlik ve hijyenin yanı sıra bir hafta boyunca parfümlü bir ortama sahip olabilirsiniz. Bir tavsiye? Yüzeyleri daha uzun süre temiz ve parfümlü tutmak için iyice duruladıktan sonra kuru bir bezle kurulamak en iyisidir. Fazla su sadece kireç oluşturmaz, aynı zamanda küf ve hoş olmayan kokulara da neden olur.

ev