Neredeyse hiç kapanmayan buzdolabının doğru kullanımıyla bile evde enerji tasarrufu yapmanın birçok yolu var. Aylık faturalarınızı nasıl kontrol edip azaltabileceğinizi görelim.

faturayı düşürür

Mevcut ekonomik koşullar göz önüne alındığında, enerji tasarruflarını azaltmaya yönelik tedbirlerin alınması bugün her zamankinden daha fazla önem taşıyor.

Buzdolabı, faturanızı nasıl azaltırsınız

Aslında uzun vadeli maliyetleri azaltabilecek bir teknik var , örneğin buzdolabında. Günümüzde buzdolabının şimdiye kadarki en fazla enerji tüketen cihazlardan biri olabileceği artık kimse için bir sır değil .

Buzdolabını aç

Bu tüketimi en iyi şekilde yönetmek için düzenli aralıklarla buzunu çözmeyi düşünmeniz önerilir. Bu , çeşitli kaynaklara göre %30’a varan oranda tasarruf sağlayacak .

Aslında buzdolabının buzunun çözülmesi, cihazın aşırı ısınmasını ve dolayısıyla enerji tüketiminin artmasını önler.

Buzdolabının buzunu çözme

Ev aletlerimiz zararlı kalıntıların birikmesinden kolayca zarar görebilir ve buzdolabı da istisna değildir.

Mevcut buzdolaplarında buz çözme sistemi bulunmaktadır. Aksine, eski modeller elle temizlenmesi gereken ciddi buz katmanlarının oluşmasına neden olur.

Buzlu buzdolabı dondurucu bölmesi

Bu nedenle öncelikle buzdolabındaki yiyecekleri temizlemek , bir buz kutusuna veya soğuk bir poşete koymak gerekir .

Daha sonra lavaboyu drenaj borusunun altına taşıyın. Buzdolabında bir drenaj bulunmuyorsa, su sızıntılarının örneğin çeşitli bezlerle kapatılması tavsiye edilir.

Bu noktada buzdolabının fişini çekebileceksiniz. Bu, cihazın sıcaklığını artırır ve buz erimeye başlar.

Buzu sıcak suyla eritin

Buzu gidermek için, eğer vaktiniz kısıtlıysa alternatif olarak dondurucu buz çözücü sprey veya spatula kullanabilirsiniz . Buzu daha hızlı eritmek için sıcak su kullanabilirsiniz.

Buzdolabı nasıl temizlenir

Kural olarak, buzdolabı temizlenirse diğer şeylerin yanı sıra kötü kokuların ve bakteri oluşumunun azaltılmasına yardımcı olur.

Sodyum bikarbonat

Bu ürün, temizleyici ve leke çıkarıcı özelliği ile bakteri ve diğer kir türlerinden kurtulmak için en iyi seçenektir . Prosedür basit: buzdolabının içine 3/4 yemek kaşığı serpin. Daha sonra ılık suyla temizleyip bir bezle durulayın.

Sodyum bikarbonat

Kir ve kötü kokulara rağmen bu cihazın doğru şekilde temizlenmesi önemlidir.

Beyaz sirke

Bu ürünün antimikrobiyal özellikleri buzdolabınızın iyi durumda kalmasına yardımcı olur. Bunu yapmak için beyaz sirke ile ılık suyu bir kapta karıştırmanız gerekir . Daha sonra solüsyona bir sünger veya bez sokun ve buzdolabını temizleyin. Daha sonra kuru bir bezle durulayıp kurulayın.

Limon suyu

Buzdolabını kokudan arındırmanın ve dezenfekte etmenin çözümü limon! Bir süngerin üzerine biraz limon suyu sıkın ve buzdolabının içini temizleyin.

Bakterilerin çoğalması, cihazın zamanında bakıma tabi tutulmaması durumunda meydana gelebilecek bir olgudur. En az ayda bir kez kapsamlı bir temizlik planlamanız gerekir . Ancak kötü kokuların giderilmesi için buzdolabının ayda iki kez temizlenmesi tavsiye edilir.

ev