Bu ürünlerden birkaç damla kullandığınızda zeminleriniz size teşekkür edecektir. Yerdeki kire veda edin, artık süper parlak ve temiz olacak. İşte ihtiyacın olan şey.

Zemin temizliği için kova

Zemin belki de evin en çabuk kirlenen kısmıdır . Hele ki ayakkabı ile yürürsek kir gerçekten garantidir. Ancak marketlerde bulduğumuz pahalı kimyasal ürünleri almadan, bunları çıkararak müdahale etmek mümkün. Aslında evinizde bulunan birkaç tanesi çok kısa sürede çözmeye yetiyor.

İşte zemindeki kiri nasıl çıkaracağınız

Söylediğimiz gibi zeminler çok çabuk kirlenir ancak doğru ürünler kullanıldığında aynı hızla temizlenebilir. Aslında, size belirli ürünleri satın almanıza gerek olmadığını çünkü zaten sahip olduklarınız yeterli olduğunu söylemek için buradayız. Mükemmel bir karışımla hayal bile edemeyeceğiniz kadar temiz ve mis kokulu zeminlere sahip olacaksınız.

Lekeleri ve kötü kokuları unutun. Zemin çok parlak, temiz ve hepsinden önemlisi kokusuyla evinizi tamamen istila edecek kadar hoş kokulu olacaktır . Hangi ürünleri kullanacağımızı öğrenmek için tek yapmanız gereken aşağıdaki fotoğrafın altını okumaya devam etmek.

Zemindeki kiri temizleyin

İhtiyacınız olan 4 ürün var.İstediğiniz zemin dezenfektanı, alkol, bebek yağı ve vanilya esansiyel yağını kullanacağız . Yalnızca evinizde mutlaka bulunan bu 4 ürünü kullanarak, yerleri yıkamak için gerçekten etkili bir çözüm yaratacağız.

Aşağıda, bir sonraki paragrafta kusursuz bir sonuç elde etmek için gerekli dozları göstereceğiz. Zeminlerdeki lekeleri çıkararak parlak kalmasını sağlayan bu yöntem hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız tek yapmanız gereken okumaya devam etmek. İşte kovaya konulması gereken dozlar .

Birkaç damla ve zemin sana teşekkür ediyor

Hangi ürünleri kullanacağımızı zaten belirtmiştik ama dozlarını belirtmemiştik . Öncelikle bir kova alın ve içine 2 L sıcak veya  ılık su dökün . Daha sonra iki kapak dolusu yer dezenfektanı ve 3 yemek kaşığı alkol dökün . Daha sonra bir çorba kaşığı bebek yağı ve birkaç damla vanilya esansiyel yağı ekleyin .

Dezenfektan ve alkol sayesinde zemin dezenfekte edilecek ve mükemmel bir şekilde temizlenecektir. Yağ, evin daha parlak olmasına yardımcı olurken, lavanta esansiyel yağı, evin her yerinde daha önce hiç hissetmediğiniz gibi kokmasına ve temiz bir his vermesine yardımcı olacaktır.

Zeminleri temizleyin

Birlikte oluşturduğumuz karışımla zeminleri yıkamanız yeterli . Hem ahşap hem de porselen fayanslarda kullanılabildiğinden zemin tercihi yoktur. Seramiklerde bile sorun yaratmaz. Kısacası denemeden edemiyorsunuz, güçlü yanı ise kokusu.

Aslında vanilya kokusundan hoşlanmıyorsanız esansiyel yağı değiştirmeniz daha iyi olabilir. Vanilyanın kokusu özellikle konsantre edildiğinde çok güçlüdür. Evinizin size kötü kokmaması için zevklerinizi yansıtan birini seçin.  Bu sayede parlak , temiz ve hoş kokulu zeminlere sahip olursunuz .

ev