Press ESC to close

Buzdolabına Bir Rulo Tuvalet Kağıdı Koyun: Bu Büyük Bir Sorunu Çözer

Tuvalet kağıdı evinizde paha biçilmez bir eşya olabilir ve nasıl kullanılacağı sizi şaşırtabilir. Buzdolabınıza bir rulo koyduğunuzda ne olduğunu öğrenin. Kesin olan bir şey var: Bu kağıtları günlük hayatınızda hızla benimseyeceksiniz!

Tuvalet kağıdı ruloları, kamuoyunun henüz bilmediği bir kullanım için tuvaletinizden çıkabilir. Bu biyolojik olarak parçalanabilen nesne, buzdolabınıza koyarsanız size büyük ölçüde yardımcı olabilir.

Buzdolabına bir rulo tuvalet kağıdı koyarsanız ne olur?

Her gün tükettiğimiz bu nesneyi ikinci kez kullanabilirsiniz. Ve iyi bir nedenle,  kullanılan tuvalet kağıdı miktarından bağımsız olarak, yiyeceklerinizi soğutmak için gerekli bir cihaz olan buzdolaplarınıza koyabilirsiniz. Üçlü kalınlığı ile karakterize edilebilen bu kağıt, harika bir teknikle size yardımcı olabilir!

Bu kağıdı çöpe atmak yerine, buzdolabınız için System D emici ve koku giderici olarak kullanın. Bu olağandışı kullanım, orada bulunabilen hoş olmayan kokuya karşı etkilidir . Dondurucunuzda buzlanmayı gidermek veya fazla nemi emmek için de kullanabilirsiniz  . Bir karton tüpün etrafına sarılmış olan bu nesne, uzun süre yiyecek sakladığınızda ortaya çıkan kötü kokuyu da engeller. Atmosferden su parçacıklarını emen yumuşak, gözenekli kıvamı nedeniyle etkilidir.

tuvalet kağıdı

Tuvalet kağıdı – Kaynak: spm

Buzdolabınız için tuvalet kağıdı nasıl kullanılır?

Bu selüloz vatka kağıdı, kendisine atfedilenden oldukça farklı bir işlev için geri dönüştürülebilir. Bu emici nesneden yararlanmak  için buzdolabınızdaki bir rafa koymanız yeterlidir . Ve iyi bir nedenle, birkaç gün içinde cihazın arka duvarında artık don, don veya buz olmadığını fark edeceksiniz. Ayrıca ikincisinde daha fazla kötü koku olmayacak. Peynir veya söğüş gibi kokulu yiyecekler için tuvalet kağıdını sargı olarak kullanabilirsiniz. Dikkat, parfümsüz klasik kağıt kullanılması ve renkli modelden kaçınılması tavsiye edilir. Buzdolabınızdaki aşırı nemi gidermek için bu geri dönüştürülmüş kağıdın emici özelliklerinden yararlanabilirsiniz  .

tuvalet kağıdı rulosu

Tuvalet kağıdı rulosu – Kaynak: spm

Tuvalet kağıdı buzdolabında ne kadar kalmalı?

Buzdolabının raflarına bir rulo tuvalet kağıdı konulması tavsiye edilirken, zamanla kötü kokular çıkarabilecek sebze çekmecesine de yerleştirebilirsiniz. Sistem D’nin bu tekniği sayesinde yiyeceklerinize daha uzun süre tazelik sağlayacaksınız. Bu selüloz vatka ürününün ıslandığında değiştirilmesi önerilir  . Bu geri dönüşüm yöntemi ekonomik ve basittir!

Diğer Hileler Buzdolabı Kokusunu Etkili Bir Şekilde Kaldırabilir

Bu cihazdaki kokuyu ve fazla nemi emmek için tuvalet kağıdı ruloları kullanmanın ötesinde  , yardımcı olabilecek başka System D hileleri de var!

1- Buzdolabındaki limon

Buzdolabındaki kokudan kurtulmak istiyorsanız  bu doğal teknik idealdir. Bunun için  küçük limon dilimleri kesmeniz  ve buzdolabının zeminine koyduğunuz bir tabağa koymanız gerekecek. Narenciye anında etkili bir deodoranttır!

2- Kabartma tozu kötü buzdolabı kokularını emer

Bu olağanüstü ev malzemesi  , geri dönüştürülmüş tuvalet kağıdı ruloları kadar etkilidir. Bu emici ve koku giderici toz sayesinde buzdolabının hoş olmayan kokusundan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Bundan yararlanmak için, cihazın içine koyacağınız ağzı açık bir kaba dört yemek kaşığı karbonatı dökün. Cihazınız dezenfekte edildikten sonra çıkarın!

3- Buzdolabını tatlandırmak için portakal veya clementine kabukları

Buzdolabını dezenfekte etmek için etkili olan tuvalet kağıdı gibi, portakal veya clementine kabuğu rendesi de buzdolabınızın kokusunu gidermek ve koku vermek için etkilidir. Bu teknikten yararlanmak istiyorsanız peelingleri 3 günde bir değiştirin . Kötü kokular ve nem kısa sürede ortadan kalkacaktır.

4- Buzdolabı kokularını gidermek için kahve ve kabartma tozu

Bir rulo tuvalet kağıdı, buzdolabınızdaki hoş olmayan bir kokuyu emmek için korkunçtur, ancak öğütülmüş kahve de ikame olarak kullanılabilecek bir bileşendir. İkincisinden bir çorba kaşığı bu miktarın iki katı kabartma tozu ile karıştırmanız gerekecek  . Kahverengi tozun güçlü kokusu, buzdolabınızdaki tüm kötü kokuları çabucak yok edecektir.

Anlayacağınız üzere buzdolabınızın kokusunu gidermek için kullanmadığınız tuvalet kağıdı rulolarını geri dönüştürebilirsiniz. Bu nesneye ikinci bir hayat verin, eviniz size teşekkür edecek!

ev