Evde çok kullanışlı bir mobilya parçası oluşturmak için cam kavanozları ve tahta kalasları yeniden kullanın. Nasıl yapıyorsun.

Cam kavanozlar ve tahta plakalar

Görünüşe göre sadece atılması gereken nesneleri yeniden kullanmak , atıkları azaltmak ve malzemelere yeni bir hayat vermek için harika bir fikir . Özellikle cam kavanozlar ve tahta kalaslar, mutfakta ve evin çevresinde gerçekten yararlı öğeler yaratmak için bir DIY projesinde kullanılabilir . Bunlar, çok az malzeme gerektiren , yapımı kolay projelerdir , ancak sonuç çok tatmin edicidir . . Görürüz. 

Cam kavanozlarla yiyecek kapları oluşturun

Başlamak için, basit cam kavanozlardan başlayarak yemek kaplarının nasıl yapıldığına bakalım . Bu kaplar mutfakta makarna , pirinç ve diğer kuru gıdaları saklamak için kullanışlı olabilir .

Öncelikle şunlara ihtiyacımız var:

  • çeşitli şekil ve boyutlarda cam kavanozlar ;
  • sevdiğimiz bir desene sahip  bir kendinden yapışkanlı kağıt ;
  • tahta bir çubuk ;
  • bir işaretleyici ;
  • siyah akrilik boya ;
  • mermer efektli dekoratif sprey boya ;
  • taş sprey boya .

Nasıl yapılır

Tahta çubuğun dış hatlarını kendinden yapışkanlı kağıt üzerine keçeli kalemle çizerek başlayalım , sonra keselim . Daha sonra kağıt şeridini dikey olarak bir cam kavanoza uyguluyoruz . Daha sonra diğer kavanozlara da aynı işlemi tekrarlıyoruz .

Cam kavanozlar

Bu noktada kavanozların üzerine bir kat siyah akrilik boya geçirelim ve süngerle silerek kurulayalım . Boya ile kapatmayacağımız kağıt şeridin alanını boş bıraktığınızdan emin olun Ardından 24 saat kuruması için bekliyoruz .

Boya kuruduktan sonra mermer efektli dekoratif sprey boyayı biraz uzakta tutacağımız tenekenin üzerine püskürterek hassas bir etki elde ediyoruz . 24 saat daha kurumasını bekledikten sonra yapışkanlı etiketi çıkararak boyasız  ve dolayısıyla şeffaf camın bir kısmını ortaya çıkarıyoruz .

Kapaklara gelince , üzerlerini akrilik boya ile kaplayalım ve süngerle silelim . Daha sonra bir kağıt üzerine koyarak 24 saat kurumaya bırakın . Tüm kapaklara aynı işlemi tekrarlıyoruz ve son olarak taş sprey boyayı hem kapaklara hem de kavanozlara sıkıyoruz .

çünkü kullanışlı

Yapıldıktan sonra kavanozlar makarna, pirinç, tahıllar, baharatlar ve tazeliğini ve lezzetini korumak için yeterli koruma gerektiren diğer yiyecekleri saklamak için kullanılabilir . Yapışkanlı etiket çıkarılarak elde edilen şeffaf orta kısım sayesinde , kabı açmaya gerek kalmadan doluluk seviyesini kontrol etmek kolay olacaktır .

Ayrıca bu kaplar , ev eşyaları, mutfak aksesuarları , güzellik ürünleri ve çok daha fazlası  gibi gıda dışı ürünlerin saklanması için de kullanılabilir .

Mason kavanozlar ve tahta kalaslarla ışıklı bir duvar dolabı yapın

Cam kavanozlar ve tahta kalaslar kullanarak ışıklı bir duvar ünitesi oluşturmak, evi özgün bir tasarıma sahip benzersiz bir nesneyle donatmak için mükemmel bir fikirdir . Bu proje az malzeme gerektirir , ancak iyi bir el becerisi gerektirir . Başlamak için üç cam kavanoz ve üç tahta kalas almanız gerekir .

Cam kavanozlar

Akabinde bir kesici yardımıyla ipi geçirmek için tahtada delikler açıyoruz ve oluşturacağımız 3 rafa destek oluşturuyoruz . İpler sabitlendikten sonra kavanozların kapaklarını kapatıyoruz ve ampullerin geçebilmesi için delikler açıyoruz . Bu noktada ampulleri kavanozlarla kapatıp kapaklara vidalamamız ve ampul duy kablolarını kablo bağları ile sabitlememiz gerekiyor . Son olarak düzeltiyoruzaksın arkasındaki ampul duylarının plastik kapağını ve ampulleri ön tarafa vidalıyoruz .

Nihai sonuç , biri dağınık ve hoş bir aydınlatma için spot ışıklarla donatılmış üç raflı aydınlık bir duvar ünitesi olacaktır . Evin mutfak , oturma odası veya yatak odası gibi farklı odalarında kullanılabilen bu obje , evi orijinal ve yapımı kolay bir tasarım objesi ile donatmak için yaratıcı bir çözümü temsil ediyor .

Ayrıca cam kavanozların kullanımı, kolayca bulunabilen ve tekrar kullanılabilen bir malzeme olduğu için projeye özgünlük ve sürdürülebilirlik katıyor . Sonuç olarak, cam kavanozlar ve ahşap kalaslarla aydınlatılmış bir duvar ünitesi oluşturmak, evi kişiselleştirilmiş ve benzersiz bir şekilde döşemek için yaratıcı , orijinal ve sürdürülebilir bir fikri temsil eder .

ev