Bir çay kaşığı sütle çamaşır makinesinde devrim yaratılabileceğini biliyor muydunuz? Burada nasıl kullanılacağını açıklıyoruz.

Çamaşır makinesindeki süt

En iyi profesyonel leke çıkarıcıların kullandığı bir numarayı açıklıyoruz: bazı lekelerin bir çay kaşığı süt kullanılarak çıkarılmasını içerir.

Çamaşır makinesinde sadece bir çay kaşığı süt kullanın

Süt, ev temizliğinden çamaşır makinesine kadar pek çok şeyde kullanılabilen, çok yönlü bir üründür. Özellikle süt farklı türdeki lekelerin çıkarılmasında etkilidir . İşte sütün ortadan kaldırabileceği leke türlerinden bazıları.

Özellikle mürekkep lekelerinin çıkarılmasında etkilidir . Bu amaçla kullanmak için bir pamuk topunu süte batırın ve mürekkep lekesini kaybolana kadar hafifçe ovalayın.

Süt

Şarap lekelerini çıkarmak için de kullanılabilir . Bunu yapmak için ıslak bir bezi süte batırın ve şarap lekesini hafifçe ovalayın. Lekeyi kurumadan ve çıkarılması zorlaşmadan çıkarmak için hızlı hareket etmek önemlidir.

Yağ lekelerinin giderilmesinde de etkilidir . Sütü bu amaçla kullanmak için bir kaba biraz süt koyun ve bir fırça kullanarak yağ lekesinin üzerine sürün. Yaklaşık 15 dakika bekletin ve ardından her zamanki gibi yıkayın.

En inatçı lekeleri bile ortadan kaldırır

Kahve lekelerini çıkarmak için süt de kullanılabilir . Eşit miktarda süt ve suyu bir kapta karıştırın ve bir pamuk topunu karışıma batırın. Kahve lekesini kaybolana kadar yavaşça ovalayın.

Kan lekelerinin çıkarılmasında da faydalıdır . Sütü bir kaba koyun ve bir parça pamuğu sütün içine batırın. Kan lekesini kaybolana kadar yavaşça ovalayın.

Kumaşlardan ruj lekelerini çıkarmak için kullanılabilir. Sütü bu amaçla kullanmak için bir pamuk topunu süte batırın ve ruj lekesini kaybolana kadar hafifçe ovalayın. Daha inatçı lekeler için sütü birkaç dakika leke üzerinde bırakın ve ardından her zamanki gibi yıkayın.

Çamaşır makinesindeki lekeler sütle nasıl çıkar?

Ayrıca kumaşlardaki çim lekelerinin çıkarılmasında da etkilidir. Sütü bu amaçla kullanmak için bir pamuk topunu süte batırın ve çim lekesini kaybolana kadar hafifçe ovalayın. Daha inatçı lekeler için sütü birkaç dakika leke üzerinde bırakın ve ardından her zamanki gibi yıkayın.

Ayrıca kumaşlardan meyve lekelerini çıkarmak için de kullanılabilir. Sütü bu amaçla kullanmak için bir parça pamuğu süte batırın ve meyve lekesini kaybolana kadar hafifçe ovalayın. Daha inatçı lekeler için sütü birkaç dakika leke üzerinde bırakın ve ardından her zamanki gibi yıkayın.

Ketçap lekelerini kumaşlardan çıkarmak için de mükemmeldir. Sütü bu amaçla kullanmak için bir parça pamuğu süte batırın ve ketçap lekesini kaybolana kadar hafifçe ovalayın. Daha inatçı lekeler için sütü birkaç dakika leke üzerinde bırakın ve ardından her zamanki gibi yıkayın.

ev