Tuz, yalnızca beslenmede değil, gıdaların korunmasında da mükemmel bir müttefik olabilir ve aynı zamanda duş veya lavabo giderlerinde de kullanılabilir.

Duşta tuz

Lavabo ve duş giderleri, her ortama uyum sağlayan ve hızla üreyen, ev sakinleri arasında hastalıkların yayılmasına neden olan bakteri taşıyıcıları olan hamam böceği gibi böceklere rahatlıkla araç olabiliyor .

Evin borularında bakteri ve hamamböceği

Hamamböceklerini bulabileceğimiz başlıca yerlerden biri de evimizdeki borulardır . Evlerimize yerleşebilecek böcek ve bakterileri nasıl yok edebiliriz ?

Himalaya pembe tuzu

Kimyasal kullanma seçeneği şüphesiz en iyi ve en hızlı seçenek gibi görünebilir, ancak hem kendi sağlığımızı hem de gezegenin sağlığını düşünürseniz bu hiç de iyi bir fikir olmayacaktır!

Bakterilerin varlığını ve hamamböceklerinin evlere ulaşmasını önlemek için yapılacak ilk şey, ulaşılması zor alanlara bile ulaşacak şekilde giderleri düzenli olarak iyice temizlemektir .

Lavabo gideri

Daha derin ve daha sürekli temizliğin yapılması gereken alanlar, yemek artıklarının temizlenmesi gereken mutfak ve evin bu bölümündeki nem nedeniyle banyo, örneğin duş gideridir.

Temizlik ürünleri amonyak içermelidir çünkü herhangi bir alanın iyice temizlenmesine ve dezenfekte edilmesine yardımcı olur.

Nemli alanların kurutulması gerekir, bu nedenle her yerdeki nemin giderilmesi tavsiye edilir.

Lavabo ve giderler de dahil olmak üzere banyo ve mutfakta sıcak su ve bulaşık deterjanı kullanmak, borulardaki bakterilerin yok edilmesine yardımcı olacak ve olası istenmeyen böceklerin yumurta ve dışkılarının burada birikmesini önleyecektir.
Hiçbir şey mutfak lavabosundaki bakteri ve böceklerin düşüncesinden daha rahatsız edici olamaz.

Akılda tutulması gereken ipuçları: Kanalizasyona tuz koyun

Tuz doğal bir dezenfektandır ve bakterileri öldürmeye yardımcı olabilir ve aynı zamanda deodorant görevi de görebilir.

Evinizin borularında kimyasal madde kullanmadan önce evinizdeki boruların binanızdaki diğer evlerle bağlantılı olduğunu, yani onlara ne yaparsanız yapın, bunu düşünmeniz gerekir. başkalarını da etkileyecektir.

Temizlik ürünü olarak tuz kullanmanın birçok faydası vardır . Öncelikle tuz doğal bir dezenfektandır. Bu, bakterileri ve diğer zararlı mikropları öldürmeye yardımcı olabileceği anlamına gelir .

Evinizde kötü kokulu giderler varsa tuz yararlı olabilir . Birçok kişi kanalizasyonları temizlemek için tuz kullanmanın herhangi bir risk olup olmadığını merak ediyor.

İnce tuzlu tuzluk

Gerçek şu ki , aşırıya kaçmadan, suiistimal etmeden, doğru şekilde kullanırsanız hiçbir riski yoktur . Ancak çok fazla tuz eklerseniz veya yanlış kullanırsanız tesisat sisteminize zarar verebilirsiniz.

Evinizi temizlemek için tuz kullanmakla ilgileniyorsanız , birkaç ipucuna uymayı unutmayın.

Tek yapmanız gereken gidere birkaç yemek kaşığı tuz serpmek ve ardından bir miktar kaynar su dökmek. Daha sonra biraz beyaz sirke dökün ve gerekirse işlemi tekrarlayın.

Maksimum etki için suyu kaynatmak en iyisidir çünkü drenaj borusunda sıkışmış olabilecek yağ veya gresin daha da çözülmesine yardımcı olacaktır.

Tıkanmış duş gideri

Ayrıca borularınızda yaşayan ve biriken zararlı bakterileri de öldürecektir ; bunu yapmanın en iyi zamanı yağlı bir yemek pişirdikten hemen sonradır.

Tek seferde çok fazla tuz eklememek önemli ,  bu temizleme işlemini her gerçekleştirdiğimizde iki kaşıktan fazlasına ihtiyaç duyulmamalı.

ev