Eski mutfak havlularını kullanışlı ve yaratıcı bir şekilde yeniden kullanın. Tek ihtiyacınız olan bir iğne ve iplik, işte böyle.

Her evde artık kullanılmayan eski mutfak havlularıyla dolu bir çekmece vardır . Onları atmak yerine yaratıcı bir şekilde geri dönüştürerek onlara ikinci bir hayat verebiliriz . Olasılıklar çok, hadi nasıl yapacağımızı görelim . 

Eski mutfak havlularını geri dönüştürün

Kurulama bezleri genellikle zamanla yıpranır veya kalıcı olarak lekelenir Ancak bunları atmak gerekli değildir , çünkü birkaç önlemle bu eski paçavralara yeniden hayat vermek için yaratıcı geri dönüşüm projeleri oluşturabilirsiniz . Bunu yapmak için biraz ipliğe ve bir makasa ihtiyacımız olacak .

Eski mutfak havlularını yeniden kullanmak, vintage tarzı kullanışlı eşyalar yaratmak için harika bir fikir olabilir . Birincisi, bu, atıkları azaltır ve hala kullanılabilir olan öğeleri atmaktan kaçındığınız için çevrenin korunmasına yardımcı olur . İkinci olarak, orijinal ve kişiselleştirilmiş ürünler yaratmak için yaratıcı bir şekilde birleştirilebilen renk ve desenlerle eski kurulama bezleri ilginç ve benzersiz bir görünüme sahip olabilir .

eski mutfak havluları

Örneğin eski bir mutfak havlusu retro tarzda bir eteğe veya vintage bir önlüğe dönüştürülebilir . Ayrıca, eski kurulama bezleri kolayca birbirine dikilerek bir masa örtüsü veya masa örtüsü oluşturulabilir , böylece evi dekore etmek veya özel günler için kullanılabilecek benzersiz ve orijinal bir parça elde edilir .

Son olarak, eski mutfak havlularının yeniden kullanılması , el becerilerinizi geliştirmenize ve görünüşte önemsiz malzemelerden başlayarak yararlı ve değerli nesneler yaratmanıza olanak tanıyan eğlenceli ve yaratıcı bir etkinlik olabilir . 

Eski kurulama bezleri ile mutfak önlükleri

Eski mutfak havluları, mutfak önlükleri yapmak için orijinal kullanımlarına benzer şekilde yeniden kullanılabilir . Bunu yapmak için, sadece gerekli boyutta kurulama bezi parçalarını kesin ve kenarları da bitirerek birlikte dikin . 

Şık bir el çantası yaratın

Bazı kurulama bezleri özel olabilir , örneğin özellikle güzel desenlerle . Bu nedenle onları atmak günah olabilir ve beklenmedik bir şekilde onlara ikinci bir hayat vermek düşünülebilir . Kumaşın en az yıpranmış kısmı, bir el çantası veya debriyaj oluşturmak için geri kazanılabilir .

eski mutfak havluları

Dikişleri mükemmelleştirmek ve bitirmek için bir dikiş makinesi kullanabiliriz Ancak çantanın kapanışını yapmak için düğmeler kullanılabilir , bu da yeni el çantamıza vintage bir hava katacaktır . 

Masa örtüleri ve yastık kılıfları yapmak için mutfak havlularını kullanın

Kumaş parçalarını kesip dikerek ve kenarlarını tamamlayarak mutfağınıza özgün bir hava katacak çok özel yolluklar yaratmanız mümkün .

Benzer şekilde, kendin yap yastık kılıfı yapmak için eski bulaşık havlularını kullanabilirsiniz . Bunu yapmak için iki parça kurulama bezini birbirine dikmeniz gerekecek . Daha sonra elinizdeki kumaş miktarına göre ihtiyacınız olan boyutta bir yastık kılıfı yapabilirsiniz . 

Eski kurulama bezleri ile vintage etek

El çantalarına ek olarak, bazı eski havluların belirli desenleri , onları vintage etek dikmek için kullanırsak yeni bir hayat bulabilir . Özellikle belden bağlamak için etekler oluşturabiliriz . Nasıl yapıyorsun?

Öncelikle elimizdeki kumaşın kenarlarını kesip daha sonra köşelerini yuvarlatıp etek ucunu oluşturmamız yeterli olacaktır . Üst kısımda düğmeler ekleyerek veya iç kısımda lastik uygulayarak elastik bir toparlama oluşturuyoruz .

Eski havlular  ve  eski masa örtüleri  gibi başka şeyler de yaratabiliriz .

ev