İşte biberiyeyi kahve ile birleştirerek yapabilecekleriniz. Bu iki malzemenin sonucu inanılmaz ve onu keşfeder keşfetmez onlarsız yapamayacaksınız. 

Biberiye ve kahve

Cilt gibi saçlar bile yaşlanma belirtileri gösterir. Cilt için saç için kırışıklık görünümüne sahipsek, bunun yerine beyaz saçlar görmeye başlarız. Herkes onları sevmez ve çoğu boya ile kaplamayı tercih eder. Çeşitli boyalar var ama bazıları kimyasal.

Tüm kafa derisi hassas oldukları için agresif kimyasal maddeleri tolere etmez. Tam da bu nedenle kimyasal kullanmadan doğal boyalar hazırlayabileceğinizi bilmelisiniz . Bunlar beyaz saçları kapatacak ama yıkamakla geçme eğiliminde olacağından daha sık yapman gerekecek.

Beyaz saç

Başlıkta da görebileceğiniz gibi, bu doğal tonu hazırlamak için kullanacağımız iki ana bileşen olan biberiye ve kahveyi zaten açıkladık . Ama ne yapmalıyız ve hepsinden önemlisi birbirinden bu kadar farklı olan bu iki ürünü nasıl birleştirmeliyiz? Aşağıda tüm ayrıntılara gireceğiz.

Biberiye ve kahve: İşte saçınızı nasıl boyayacağınız

Daha önce de söylediğimiz gibi, yıllar geçtikçe saçlar beyazlamaya başlar ama herkes bu rengi saçlarında sevmez. Bu nedenle saç derisinde ve kendi saçlarında doğal ürünler kullanmak isteyenler için mükemmel bir çözümdür.

Ancak bu doğal renk tonunun oluşumuna geçmeden önce neden bu iki malzemeyi seçtiğimize bir bakalım. Biberiye saç için harikadır, saç büyümesini uyarır, saçı daha sağlıklı yapar ve grimsi ve beyazımsı rengi hafifçe yok eder .

biberiye

Bu durumda kahve tam olarak renklendirmeye hizmet edecektir . Kahve, doğal ve organik renk elde etmek için mükemmeldir, ancak sadece koyu saçlı insanlar kullanabilir, sarışınlar kullanamaz. Ayrıca kahve beyazları kapatmanın yanı sıra saçın keratinini güçlendirme ve saç dökülmesini önleme gibi bazı özelliklere de sahiptir.

Bu nedenle neden bu iki malzemenin seçildiğini gördük ve şimdi gidip bunun tamamen doğal ve aynı zamanda ekonomik renk tonunu nasıl yapabileceğimize bakalım. Bitkiden veya manavdan alabildiğiniz kadar öğütülmüş kahve (veya kahve posası) ve taze biberiyeye ihtiyacınız olacak . Miktarlar saç uzunluğuna göre değişir.

Kahve

1 lt suyu kaynatarak başlıyoruz. Kaynamaya başlayınca biberiye ve kahveyi ekleyin . İki malzemeyi karıştırın ve yaklaşık 20 dakika bekleyin. Çok koyu bir renge ulaşması ve başlangıçtakinden daha az su alması gerekecek. Hazır olduğunda, ısıyı kapatın ve soğumaya bırakın.

Soğuduktan sonra boyayı süzebilir ve hava geçirmez bir kavanoza koyabilirsiniz. Yaklaşık 7 gün yumuşamaya bırakın . Gerekli sürenin ardından saç diplerinden başlayarak uçlara kadar uygulayabilirsiniz . Yaklaşık bir saat bekletin ve ardından boyayı daha iyi sabitlemek için saçınızı önce su ve ardından elma sirkesi ile durulayın.

ev