Yatak böcekleri   birçok insan için gerçek bir kabustur Bunlar genellikle sebze ve meyvelerle beslenen, çoğu zaman bitkilerimizi, bahçelerimizi, meyve bahçelerimizi istila edebilen, aynı zamanda yiyeceklerin cazibesine kapılarak evimize giren böceklerdir. Başlıca özellikleri muazzam bir koku yaymaktır   ; yırtıcıları korkutmak için silah olarak kullandıkları bir taktiktir. Ayrıca bu nedenle kesinlikle ezilmemeleri tavsiye edilir. Bunları nasıl kaldıracağımızı görelim   .

Tahtakurularını uzak tutmanın yolları: İşte en etkili olanları

Tahtakuruları evden uzak tutmanın en etkili yöntemleri arasında hiç şüphesiz  sivrisinek ağları bulunmaktadır  . Tahtakuruları dahil tüm böcekleri uzak tutabilen, her türlü evde rahatlıkla kullanılabilen bir bariyerdir. Pencere ve kapılara monte edilebilir.

Belirli ürünler de hafife alınmamalıdır   . Bunlar çoğu durumda eko-sürdürülebilir olan ve prensipte bu böceklerin hareketlerinden yararlanan, onları yakalayan ve öldürmeden doğaya salan ürünlerdir. Aslında onları sürdürülebilir ve saldırgan olmayan bir şekilde uzaklaştırıyorlar.

Sarımsağın da özellikle etkili olduğunu biliyor muydunuz   ? Her türlü parazite, özellikle de bahçeyi istila eden parazitlere karşı en ilginç ve faydalı doğal ilaçlardan biri.  Daha sonra etkilenen yüzeylere veya bahçemizdeki bitkilere püskürtebileceğiniz gerçek bir kaynatma yapabilirsiniz  . Bu şekilde tahtakuruları etkili bir şekilde uzaklaştırılır.

Artemisia’ya dayanan çok faydalı bir kaynatma daha var   . Bu ilaç, özellikle sebze bahçelerinde kullanıldığında eşit derecede etkilidir.

Yararlı ipuçları

Ne yazık ki tahtakuruları sinsi böceklerdir.  Çoğu zaman en beklenmedik yerlerde saklanabilirler: dışarıda asılı olan kıyafetlerin kıvrımlarında bile  ! Çoğu zaman eve aynı şekilde girmeyi başarmaları tesadüf değildir.

Bu nedenle kıyafetlerinizi evin içine sokmadan önce parazitlerin girebileceği tüm alanlara göz atmanız faydalı olacaktır. Çeşitli cepleri ve kıvrımları kontrol edin. Genel olarak bitkileri ve saksıları bitkilerle korumak için çok etkili bir “taktik” çare de tercih edebilirsiniz.

Aslında, bahçede bulunan sebze ve meyve çeşitlerini değiştirerek tahtakurularını diğerlerinden daha fazla çekenlerden kaçınabilirsiniz. Örneğin mısır ve fesleğen en “leziz” ürünler arasındadır ve eğer bunları yetiştirmekten kaçınabilirsek bu bir başarı olacaktır!

ev