Evin duvarlarındaki nemi kalıcı olarak nasıl giderirsiniz, misafirlerinizi kıskandıracak bir çözüm.

Bir kase kabartma tozu

Bu hile ile nihayet evin duvarlarında bulunan neme veda edebilirsiniz . Tamamen doğal bir çözümdür.

Evin duvarlarındaki nem, yaygın bir sorun

Evde en çok vakit geçirdiğimiz odalar mikrop ve kirin en çok biriktiği odalardır . Ayrıca maruz kaldıkları toz, polen, yüksek sıcaklıklar, böcekler gibi dış etkenlere de bağlıdır. Özellikle kış aylarında soğuktan korunmak için pencereleri kapalı tutma eğilimindeyiz. Ancak bunu yaparken biz farkında olmadan havanın nem oranını yükseltmiş oluyoruz.

Aslında çok nemli bir alanda yaşamak , evin içinde emprenye edilmiş kalacak ve artık çıkmak istemeyecek gibi görünen küf oluşumuna da neden olacaktır. Nem görünümü, yatak odalı evlerde daha sık ortaya çıkma eğilimindedir ve en çok endişelendiren şeydir çünkü duvarlarda renk değiştiren yeşil küf, sarı lekeler ve hatta aile üyelerimizi korkutan kötü kokuların görünümünü destekler.

evdeki nem

Ancak bugün , viral hale gelen ve uygulaması da çok basit olan, evin duvarlarındaki nemi alıp onları normal rengine döndürme hilesinin ne olduğunu nihayet ortaya çıkaracağız . Bu görevi yapabilmek için yalnızca bir öğeye ihtiyacınız olacağını bilin, böylece büyük bir ev dağıtımı yapma konusunda endişelenmenize veya etkili kimyasallara dağlar kadar para harcamanıza gerek kalmaz.

Bu numarayı daha önce deneyenler, bunun çok basit, hızlı ve etkili olduğunu ve sonuçların oldukça çabuk fark edildiğini bilirler. Aşağıda hangi malzemenin kullanıldığını ve nasıl yapılacağını açıklıyoruz.

Bu doğal içerikle çıkarın

Tek yapmanız gereken, büyük müttefikleriniz olacak dokusuz bir bez veya mutfak kağıdı almak. Onları suyla nemlendirmeli ve ardından kabartma tozundan başka bir şey olmayan bir toza batırmalısınız .

Aslında mutfaklarımızda her zaman bulunan bu bileşen, duvarlardaki küf kalıntılarını tamamen ortadan kaldırmamıza yardımcı olacaktır. Büyük bir dezenfekte etme kabiliyetine sahip bir bileşendir ve bu nedenle bunu duvarlarımızla da yapacaktır. Başlangıçta bezi geçerek kiri sürükleyeceksiniz ve neredeyse duvar daha kirli gibi görünecek ama kesinlikle pes etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Kabartma tozu

Aslında, birkaç geçişten sonra sonuç gerçekten optimal olacak ve duvarlardaki küf kalıntılarını gidermek için her zaman uygulamadığınız için pişman olacaksınız. Özellikle bu işlemi leke ve kokular tamamen yok olana kadar haftada birkaç kez tekrarlarsanız sonuçlar görülecektir.

Bu prosedürü pencere açıkken gerçekleştirmeyi unutmayın , aksi takdirde çok fazla küf soluyabilirsiniz ve küfü çıkarmaya çalışırken yükselecektir. Genel olarak, evi havalandırmak için   pencereleri her zaman açık   tutmanızı ve belki de geri dönüşüm konusunda size yardımcı olacak bir nem giderici takmanızı tavsiye ederiz .

ev