Ev bakımında en önemli şeyler temizlik ve düzen olsa da hoş kokular da bir o kadar önemlidir. Harika kokan bir ev için, sadece ısıtıcınızı ve bulması kolay birkaç malzemeyi kullanarak onu kokulandırmanızı öneririz.

Temiz kokan bir eve girmek gibisi yoktur. Şüphesiz eşsiz bir duygu. Piyasada birkaç ev kokusu varsa, onları oluşturan kimyasal maddelere maruz kalmadan kendi kokunuzu kendiniz yapmak ilginç olabilir. Bunun  için radyatörünüz ve bazı doğal malzemeler dostunuz olacaktır.

havadar ev

Radyatörünüzle evinizi doğal olarak nasıl kokutursunuz?

Bu alternatifi endüstriyel oda spreylerine hazırlamak için ihtiyacınız olacak:

  • Biraz su
  • 2 yemek kaşığı sitrik asit
  • 10 damla seçtiğiniz esansiyel yağ
  • Bir havza
  • Bir mikrofiber bez
  • 2 yemek kaşığı limon veya portakal kabuğu

Başlamak için, leğeni, örneğin lavanta esansiyel yağını seyrelteceğiniz suyla doldurun, ardından 2  yemek kaşığı narenciye kabuğu     ve sitrik asit. Ardından mikrofiber bezi kokulu karışıma batırın ve radyatörün ısınmasına izin verirken 30 dakika bekletin. Bezi sıkın ve ardından radyatörün üzerine yerleştirin. Birkaç dakika içinde, ısıtmanın sıcaklığının tüm evi mumyalayacak bir koku yaydığını görebileceksiniz  .  Böylece en saf çevre dostu ruhta çok etkili bir ev koku yayıcı elde edersiniz! Radyatörün tamamını bezle kapatmamaya dikkat edin.

Evinizi parfümlemek için diğer ipuçları ve püf noktaları

Önceki numara kesinlikle etkilidir, ancak günlük olarak yapılması gereken bazı eylemler atlanmamalıdır.

– Evi parfümlemeden önce temizleyin

Geçiş basit olduğu kadar zorunlu, evi temizlemek güzel kokan bir iç mekanın anahtarıdır. Mülkünüzü parfümlemeyi düşünmeden ve kötü kokular koklamadan önce sorunun kaynağını bulun. Yemek kokuları, kirli ortam havası ve hatta son kullanma tarihi geçmiş yiyecekler olabilir. Kötü kokunun kaynağını bulup çözdükten sonra,  temiz bir zihinle evi güzel kokulara kavuşturabilirsiniz.

temizlik

Ayrıca alınacak en önemli reflekslerden biri de her gün en az bir saat pencereleri açarak evi havalandırmak. Sadece havayı tazelemekle kalmayan, aynı zamanda banyo ve mutfak gibi odalarda yemek kokularının yanı sıra nemin de dışarı atılmasına yardımcı olan bir alışkanlık  .

– Halıları kokudan arındırarak evi kokulandırın

bikarbonat hava spreyi

Halılarınız kötü kokuyorsa   basit bir yöntemle kokularını  giderebilirsiniz .   Bunun için tercih ettiğiniz bir uçucu yağ aroması ile birlikte kabartma tozu, fazlasıyla yeterli bir kombinasyondur. İki elementi iyice karıştırın ve ardından kokulu tozu halının üzerine yayın. Malzemeler gobleni emene kadar birkaç saat  bekletin ve ardından vakumlayın.  Hoş kokuların tadını hemen çıkarmalısınız.

– Evi mum ve difüzörlerle parfümleyin

Evinizde hoş bir aroma yaymak istiyorsanız, hoş kokuların tadını çıkarmak için koku difüzörleri veya uçucu yağ difüzörleri satın almayı da düşünebilirsiniz. Bu nedenle,  her oda için seçtiğiniz esansiyel yağı seçmek için zamanınız olsun.

Örneğin, yaşam alanınıza odunsu bir koku, yatak odalarına okaliptüs, mutfak için limon otu yayabilirsiniz. Banyoya gelince, seçim bir kez daha çok geniş. Çay ağacı, nane, kekik, biberiye, vanilya, tarçın ve hatta karanfil esansiyel yağını düşünüyoruz.

Gördüğünüz gibi   , evi parfümlemek için  teknik sıkıntısı yok .

ev