Yiyecekleri sarmak ve saklamak için kullandığımız dondurucudaki folyo, faturalarımızda tüketimden tasarruf etmemize yardımcı olabilir.

Bu nasıl mümkün olabilir? Açıklayacağız!

Dondurucudaki folyo size enerji ve 0 nem tasarrufu sağlar: işe yarayan yöntem

Dondurucudaki folyo size enerji ve 0 nem tasarrufu sağlar: işe yarayan yöntem

Dondurucudaki kalay folyo mükemmel bir numaradır, ancak kesinlikle antik çağlardan devredilmemiştir! Dikkat edin, bu genç büyükannelerin bir numarası. Buzdolabının ortaya çıkışı, aslında, geçen yüzyılın ortalarından başlayarak yenidir. 50’lerin ekonomik patlamasında, İtalyan aileler yavaş yavaş gıda muhafazası için bu yenilikçi ve kararlı cihazın tadını çıkarabildiler.

Mahzenlerdeki buz kutularına kıyasla kalitede önemli bir sıçrama da yaratıcılığı keskinleştirdi.

Çünkü? Basit! İlk ısıtma elemanları mevcut olanlar kadar iyi olmadığından, don oluşumu gerçekten önemliydi, öyle ki bölmeyi tıkadı, dondurucudaki yiyecekleri kapladı ve optimum çalışmayı engelledi. O zamanlar modern büyükanneler kızdı ve sorunu çözmek için kalay folyo kullanımında ustalaşırken annelerini izlediler.

Nasıl olduğunu görelim!

Alüminyum folyo nasıl doğru kullanılır

Elektrik faturasını etkilemeden optimum performans sağlamak için buzdolabı ve derin dondurucuda don ve nem olmamalıdır. Aslında, cihazın motorunu yorabilen ve düzgün çalışması için daha fazla enerji emmeye iten bir buz örtüsünün oluşumuna yol açan ikincisidir.

Bunun olmasını önlemek için, dondurucumuz kendi kendine buz çözme işleviyle donatılmamışsa, önce onu dondan arındırmalıyız. Fişini çekin, tamamen boşaltın ve bir kase kaynar su yerleştirin. Kapıyı kapatıyoruz, yere biraz paçavra koyuyoruz ve sadece bir saat sonra tekrar açıyoruz, dikkatlice yeniden açıyoruz. Artık buz neredeyse tamamen eriyecek veya duvarlardan soyulması kolay olacak.

Dikkatlice kurulayın, ardından folyo ile hizalayın. Nem oluşumunu ve dolayısıyla donmayı önleyen bir yalıtkan görevi görecektir.

Bu işlemlerin sonunda fişi tekrar takın: dondurucunun tüketim üzerinde de çok daha düşük bir etkiyle tekrar düzgün çalışmaya başlayacağını fark edeceksiniz! Yiyecekleriniz iyi korunacak ve cüzdanınız güvende olacak!

Harika, değil mi?

ev