Orkide sahibi olan kişi onu her mevsim güzel, dolgun ve gür görmenin hayalini kurar. Ne yazık ki her balkonu, terası veya bahçeyi baştan çıkaran ve neşelendiren çok narin, zarif ve zarif bir bitkidir.

Orkideler ne zaman sulanmalı

İyi bir sonuç elde etmek için sulamaya özellikle dikkat etmeli ve kendinizi neredeyse her zaman bitkiye adamalısınız. Bitkileri ve yeşillikleri sevmiyorsanız ve sadece dekorasyon amaçlı istiyorsanız orkideyi seçmemek daha iyidir. İhmal edildiği takdirde, özellikle yaz aylarında ve en büyük düşmanı olan kavurucu, kuru sıcakların olduğu yerlerde, bir aydan kısa bir süre sonra ölür.

Orkide basit bir bitki değildir, bu nedenle herkese tavsiye edilmez, yalnızca yeşil baş parmağı olanlara tavsiye edilir. Örneğin doğru ışığa ihtiyacı vardır çünkü karanlıkta kalamayacağı gibi her zaman doğrudan güneş ışığına da maruz kalamaz. Genel kural, bitkiye optimum büyüme için doğru koşulları sunmaktır.

Orkidenin kendini iyi hissetmesi için neye ihtiyacı var?

Yapılması gereken ilk şey, doğduğu yerin iklimini yaratmaktır ; bunu yapmak çok zor olsa da, hatta bazı durumlarda imkansızdır. Her durumda, doğrudan evinizde mükemmel bir ortam yaratarak onu şımartabilirsiniz, anavatanına, yani nem ve sıcaklığın ana faktör olduğu tropikal ülkelere pişman etmemeye çalışın.

Kurak mevsim ve yağışlı mevsim dönüşümlü olarak gerçekleşir. Bu nedenle tropikal bölgelerde, bizim bölgelerimizden farklı olarak her zaman gür olan güzel orkideleri görmek mümkündür. Kuraklık orkidelerin geri kalanıyla aynı zamana denk gelirken, en nemli mevsim olan yağmur mevsiminde, orkidenin çiçek açıp muhteşem hale geldiği büyüme aşaması meydana gelir.

Orkidenin yaşam döngüsüne saygı göstermek onun büyümesinin temelidir

Bir tavsiye bitkinin yaşam döngüsünü takip etmek ve buna saygı göstermektir; bu nedenle büyüme aşamasında fidenin alt tabakasını kuru tutmak, suyu sınırlamak daha iyidir çünkü eğer çok fazla olursa sürgünlerin çürümesine de neden olabilir. Kökler geliştiğinde ve dolayısıyla alt tabakaya mükemmel bir şekilde yapıştığında, fidelere iyi büyümeleri için ihtiyaç duydukları doğru besin alımını sağladığı için önemli olan gübrelemeyi ihmal etmeden sulamaya devam edilebilir.

Per quanto possa sembrare strano, anche osservare le piante è importante, perché soltanto in questo modo, senza alcuno sforzo, si può notare se la pianta sta bene o se c’è qualcosa che non va. Poi sono importanti anche le nebulizzazioni. Queste, si eseguono due volte al giorno soltanto sulle foglie.

Il procedimento consente di mantenere elevato il livello di umidità, senza esagerare. Poi è consigliato utilizzare un sottovaso e sistemare dentro della ghiaia con dell’acqua per far sì che le radici non entrino a contatto con l’acqua, direttamente, perché questa evapora e mantiene comunque la piantina umida. Bisogna sapere che eventuali ristagni possono essere mortali.

Annaffiare con il metodo dell’immersione è l’ideale per la crescita dell’orchidea

Per quanto riguarda il substrato delle orchidee questo deve essere leggero, composto da fibra di cocco, cortecce perché consentono di avviare delle annaffiature fantastiche da cui la pianta ha soltanto giovamento.

Il metodo migliore per l’annaffiatura dell’orchidea è quello dell’immersione. Non si tratta di gettare la pianta dentro l’acqua ma di sistemare il vaso dentro l’acqua non ghiacciata, ma a temperatura niente per qualche minuto. Poi bisogna far gocciolare l’acqua in modo tale da fare andare via l’eccesso.

Perché è consigliata l’immersione piuttosto che la classica annaffiatura

Bu en iyi yöntemdir, en çok önerilen yöntemdir çünkü bitkinin ihtiyaç duyduğu tüm suyu emmesine ve tek bir aşamada ihtiyaç duymadığı suyu salmasına olanak tanır.

Daha sonra , daldırmadan sonra başvurmanız gereken nebülizasyonları takip edin , çünkü sadece yaprakları tazelemek yeterli olacaktır, daha fazlası değil. Fide muhtemelen en az bir gün suya ihtiyaç duymayacaktır.

İster balkona, ister terasa, ister bahçeye yerleştirin, kurallara ve verilen tavsiyelere uyarsanız, şehrinizin iklimi ne olursa olsun, herkesin imreneceği harika orkidelere sahip olma şansınız yüksektir. Yemyeşil ve sağlıklı bitkilere sahip olmak fazla bir şey gerektirmez.

ev