Bahçenize soğan diktiyseniz haziran ayında beslemek için mutlaka bu gübreyi kullanmalısınız. Böylece daha da büyüyecekler.

soğanları besle

Elbette bahçenize soğan ektiniz ama iyice beslemek istiyorsunuz ve haziran ayında bu gübreyi kullanmak bitkileriniz için dönüm noktası olacak. Soğanınızı tohumdan mı yoksa soğandan mı ektiniz merak etmeyin çünkü bu bir şeyi değiştirmez ve bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Soğan genellikle iddiasız bir bitkidir ve çok fazla besine ihtiyaç duymaz . Özellikle çok verimli toprakları sevmez. Aslında, genellikle ekimden önce ve ekim sırasında gübre kullanmaktan kaçınılır, ancak ancak ekimden sonra kullanılmaya devam edilir.

Soğan için Haziran ayında gübre

Aslında bu gübreyi haziran ayında kullanmak doğru bir seçimdir . Muhtemelen satın almak zorunda kalmayacağınız tek bir ürüne ihtiyacınız olacak çünkü zaten evinizde ve özellikle mutfakta var. Sizde olmasa bile, ürün olarak çok ucuz ve sadece birkaç avroya mal oluyor. Aşağıda, bir sonraki paragrafta, tüm ayrıntılar.

Haziran ayında gübre: Soğan için kullanın

Dediğimiz gibi soğan için gübre kullanacağız. İdeal olan bu ayda kullanmaktır ama saygı duymak şart değildir. Gübreyi mutfakta bulabilirsiniz ve kesinlikle eksik olmayan bir malzemedir. Bitkiler için de kullanılabilen undan bahsediyoruz .

Artık yemek pişirmek için kullanmak istemediğiniz ve çöpe atacağınız artık unu da kullanabilirsiniz. Bitkiler ve özellikle soğanlar için bu harika. Un, uzun süreli bir gübredir ve çoğu bitki ve sebze deniz kıyısında yetiştiği için bu mükemmeldir.

Soğan ve bitkilerde un

Tek yapmanız gereken unu soğanın ekildiği toprağın yakınına koymak . Fazla kazmayın ama mümkün olduğunca birbirine yaklaştırmaya çalışın. Zamanla un fermente olur ve bitkiyi iyice besleyecek bir dizi mikroorganizma aktive olur.

Bu, unu gübre olarak kullanmanın bir yoludur . Aşağıda ayrıca neden farklı kullanıldığını da göreceğiz. Soğanın ve daha fazlasının yanına un koymanın iyi olmasının bir nedeni var. Ekinlerinizi kurtaracak ve istila veya başka bir şey için onları atmak zorunda kalmayacaksınız.

Bitkilerde un – bu yüzden başlamanız gerekiyor

Un yeniden kullanılabilir ve özellikle son kullanma tarihi geçtiğinde atmak yerine alternatif şekillerde kullanılabilir. Soğan gübresi olarak nasıl faydalı olabileceğini gördük. Besinleri uzun vadede bırakmak mükemmeldir çünkü soğanlar çok fazla ihtiyaç duymaz.

Gübre olarak un

Bahçede kullanılmasının bir diğer nedeni ise  parazitleri uzak tutarak  bitkileri korumaktır . Özellikle bazı sebzelerin yanına yerleştirilirse böceklerle dolu mahsulü atmak zorunda kalmazsınız. O zaman hem çevreye hem de insanlara zararlı olan tarım ilaçlarını kullanmaktan da kaçınmış olursunuz.

ev