Sivrisinek ve sinek tuzağı oluşturmanın birkaç yolu vardır, ancak aşağıda anlatacağımız yöntemler en iyisidir.

İlkbahar gelip de yaz yaklaşırken sinir bozucu böceklerin popülasyonu hızla artıyor ve özellikle nemli, yapışkan yaz gecelerinde önemli ölçüde tahrişe neden oluyor. Sinekleri ve sivrisinekleri can sıkıcı bulanlar için, mağazalarda bulunan geleneksel böcek ilaçları en iyi çözüm olmayabilir .

Bu ürünler çevre için zararlı olabilir ve zararlı kirleticileri nedeniyle insan sağlığı için tehlikeli olabilir. Günlük ev eşyalarından ve organik maddelerden sinek ve sivrisinek tuzakları oluşturmak çocuk oyuncağıdır. Kim ilgileniyor, yaratıcılığı teşvik edecek bazı örneklerimiz var.

Sadece birkaç ev eşyasıyla sinek ve sivrisinek tuzağı yapmak kolaydır: plastik bir şişe, biraz koli bandı ve şekerli suyla dolu bir tencere . İki parça oluşturmak için şişeyi boynun hemen altından makasla keserek başlayın. Bir parçayı diğerinin içine yerleştirin ve ağzı içeri bakacak şekilde bir huni şekli oluşturun.

İki parçayı yerine sabitlemek için bant kullanın. Bir tencerede 5 yemek kaşığı şekeri suda eritin ve kaynatın. Şeker eridikten sonra karışımı sifona dökmeden önce soğumaya bırakın . Optimum etkinlik için tuzağı güneşte bırakın veya ellerinizle ısıtın.

Normal şeker ve su kombinasyonundan farklı bir şey istiyorsanız, bunun yerine şişeye bir dilim elma eklemeyi deneyin.

uçar

Mason kavanozu ve bira

Bu seçenekle plastik atıklara elveda diyebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan büyük bir cam kavanoz . Birayı kavanozun tabanına dökerek başlayın. Sinekler ve sivrisinekler , karbondioksit ve hoş olmayan kokulara çekilir .

Başarıyı en üst düzeye çıkarmak için bir çay kaşığı şeker eklemeyi düşünün . Bir parça hurda kağıt ve bant kullanarak bir koni oluşturun ve kavanozun ağzına yerleştirin.

Bu huni yapısı biraya daldırılmadığı takdirde etkili olacaktır . Tuzağı meyve kasesinin veya pencere pervazının yakınında tutun veya açık havada yemek yerken masanın üzerine koyun.

Açık hava sinek tuzağı

Etkili bir dış mekan tuzağı arayanlar için çözüm basittir. Tercihen süt veya deterjan içeren boş bir plastik şişe alın ve iyice durulayın.

Ardından, şişeye yarım bardak şeker dökün , bir huni kullanarak sirkeyi ekleyin ve bütün bir muz kabuğunu sokun. Şişeyi çalkaladıktan sonra ister bahçede ister balkonda istediğiniz yere koyun.

sinek kapanı

İsterseniz asabilirsiniz bile. İçerisindeki karışımın kokusu içerideki tüm böcekleri kendine çekecektir . Güçlü sirke kokusu, onu sinir bozucu sinekler için birincil hedef haline getirir. Ancak doğal bir insektisit olan Tea Tree hem sivrisinekleri hem de sinekleri kovmak için etkili bir alternatif sunuyor.

Mağazadan satın alınan ürünleri kullanmak yerine bardak veya kavanoz kullanarak tuzak yapmayı deneyin. Kırmızı şarap sirkesini, çevre dostu bir bulaşık sabununu ve 5 damla çay ağacı yağını kabın dibinde birleştirin.

Tuzağı erişilebilir kılmak için kavanozu bir torba ile örtün ve ortasından delin. En iyi sonuçlar için bir çay kaşığı bal , şeker veya pekmez ekleyin .